До уваги отримувачам житлових субсидій

Постановою № 247 від 25.03.2020  «Про особливості надання житлових субсидій» підвищено соціальну захищеність отримувачів субсидій.
     В зв’язку з цим управління соціального захисту населення Бершадської РДА надає роз’яснення для отримувачів житлової субсидії та відповідає на найбільш актуальні питання щодо практичного застосування постанови Уряду:

Чи можна не платити за житлово-комунальні послуги та все одно отримати субсидію в наступному періоді?

Ні. Постановою визначено не автоматичне призначення субсидії, а автоматичний розгляд питань щодо призначення житлової субсидії: скасована лише обов’язковість подачі заяви. Тобто орган соцзахисту розгляне питання про призначення субсидії з урахуванням вимог постанови №848: субсидія не призначається, зокрема, якщо в домогосподарства наявна заборгованість зі сплати ЖКП, витрат на управління багатоквартирним будинком, сума якої перевищує 340 гривень.

Чи для всіх звільнених з роботи встановлюються особливі умови отримання субсидій?

Ні. Особливі умови визначені лише для громадян, які звільнені з роботи в період карантину відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні. Тобто, сюди підпадають особи, з якими розірвали трудовий договір за ініціативи роботодавця лише у випадках:

 • змін в організації виробництва і праці;
 • виявленої невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації або стану здоров'я, які перешкоджають продовженню даної роботи, а так само в разі відмови у наданні допуску до державної таємниці або скасування допуску до державної таємниці, якщо виконання покладених на нього обов'язків вимагає доступу до державної таємниці;
 • систематичного невиконання працівником без поважних причин обов'язків, покладених на нього трудовим договором або правилами внутрішнього трудового розпорядку, якщо до працівника раніше застосовувалися заходи дисциплінарного чи громадського стягнення;
 • прогулу (в тому числі відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин;
 • нез'явлення на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності, не рахуючи відпустки по вагітності і родах, якщо законодавством не встановлений триваліший строк збереження місця роботи (посади) при певному захворюванні.
 • поновлення на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу;
 • появи на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп'яніння;
 • вчинення за місцем роботи розкраданнямайна власника, встановленого вироком суду, що набрав законної сили, чи постановою органу, до компетенції якого входить накладення адміністративного стягнення або застосування заходів громадського впливу;
 • призову або мобілізації власника - фізичної особи під час особливого періоду;
 • встановлення невідповідності працівника займаній посаді, на яку його прийнято, або виконуваній роботі протягом строку випробування.

Для таких громадян для розрахунку житлової субсидії враховується розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування сум отриманої заробітної плати.

Чи збільшуються всі соціальні нормативи споживання житлово-комунальних послуг?

 Ні. На 50% збільшено нормативи для користування послугами з (постанова №409):

 •  централізованого водопостачання;
 •  постачання гарячої води;
 •  централізованого водовідведення;
 •  газопостачання;
 • електропостачання у житлових приміщеннях (будинках).

Тобто, на тому ж рівні залишились соціальні нормативи:

- для послуги з постачання теплової енергії та індивідуального опалення;

- для користування послугами з поводження з твердими, великогабаритними, ремонтними відходами;

- для оплати житлової послуги - послуги з управління багатоквартирним будинком; витрат на управління багатоквартирним будинком;

Чи збільшуються соціальні нормативи для громадян, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг?

Ні. Постановою визначено, що відповідні соціальні нормативи збільшуються лише для отримувачів житлової субсидії.

 

Начальник управління

Гаврилишина Людмила Іванівна

Адреса: 24400 м. Бершадь вул. Миколаєнка,25
Телефон: 
(04352) 21863,

(04352)24395, (04352)24203


E-mail: usmp_bershad@vin.gov.ua

Липень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2