Виправлення помилок, допущених при веденні Державного земельного кадастру

Загальні положення щодо внесення змін до відомостей про земельну ділянку, з якими найчастіше звертаються громадяни до центрів надання адміністративних послуг, визначені статтею 26 Закону України «Про Державний земельний кадастр» і здійснюються на безоплатній основі (стаття 41 Закону України «Про Державний земельний кадастр»).

Звертаємо увагу, що відповідно до статті 38 Закону України «Про Державний земельний кадастр» плата стягується виключно за виправлення технічної помилки у відомостях Державного земельного кадастру не з вини органу, що здійснює його ведення і становить 0,13 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (249,73грн).

 

  1. Особливості подання документів щодо внесення змін до відомостей Державного земельного кадастру/виправлення технічних помилок у відомостях Державного земельного кадастру. Найчастіші зміни до відомостей Державного земельного кадастру.

Заява про внесення змін до відомостей Державного земельного кадастру затверджена у додатку 12 до Порядку ведення Державного земельного кадастру, а заява про виявлення технічної помилки у додатку 29 цього ж Порядку.

При цьому, відповідно до пунктів 70, 71, 72 Порядку ведення Державного земельного кадастру заяви про внесення відомостей (змін до них) повинні містити стислий зміст.

Як правило, стислий зміст заяви заповнюється заявником самостійно на першій сторінці заяви.

Найбільш поширеними змінами з якими звертаються заявники це приведення у відповідність виду використання земельної ділянки, адреси земельної ділянки, переведення одиниць виміру площі з кв.м. у га.

В даному випадку, заявник крім заяви про внесення відомостей (змін до них) подає також документи на підставі яких необхідно внести вірні відомості.

Слід наголосити, що внесення відомостей (змін до них), виправлення технічних помилок здійснюється виключно територіальними органами Держгеокадастру за місцем розташування земельної ділянки, а подання заяв власниками або землекористувачами земельних ділянок.

 

  1. Внесення коду цільового призначення, як окремий вид внесення змін до відомостей Державного земельного кадастру. Підстави внесення КВЦПЗ. Пакет документів (лист Держгеокадастру).

Внесення коду цільового призначення земельної ділянки, як адміністративної послуги, здійснюється через заяву про внесення відомостей (змін до них) Державного земельного кадастру.

При цьому, при заповненні відповідної заяви заявник (власник/користувач або довірена особа) самостійно визначає код цільового призначення. Здебільшого це стосується фізичних осіб, земельні ділянки яких розташовані в межах садового товариства, гаражних кооперативів та відведених для будівництва та обслуговування господарських будівель і споруд.

В таких випадках до заяви додатково надаються документи,  які підтверджують право власності/користування земельною ділянкою.

Стосовно юридичних осіб до заяви про внесення відомостей (змін до них) додається лист Держгеокадастру, в якому попередньо визначено код цільового призначення земельної ділянки.

 

  1. Строк надання адміністративної послуги із внесення змін до відомостей Державного земельного кадастру та її результат

Відповідно до статті 21 Закону України «Про Державний земельний кадастр» внесення відомостей до Державного земельного кадастру здійснюється у строк, що не перевищує чотирнадцяти робочих днів з дня отримання відповідних документів.

Начальник відділу

Лещенко Сергій Іванович

Адреса: 24400 м. Бершадь  вул.Миколаєнка,21
Телефон: 
(04352) 25048

E-mail: adminvid_bershad@vin.gov.ua  

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4