Зареєструвати фізичну особу-підприємця (далі - ФОП) можна навіть не виходячи з дому, за допомогою електронного сервісу Міністерства юстиції України «Он-лайн будинок юстиції».

 

Більшість людей рано чи пізно у своєму житті стикаються з процесом вступу, оформлення та реєстрації права власності на нерухоме майно. І одразу виникає багато питань. Тому зараз спробуємо розібрати основи права власності на нерухоме майно, – з чого воно складається, коли виникає і хто його реєструє тощо.

Витяг з ДЗК (Державного земельного кадастру) про земельну ділянку – це головний документ, який треба надати нотаріусу (або за запитом до іншої установи) для того, щоб оформити договір купівлі-продажу, дарування, міни та ін. щодо земельної ділянки, та внести відповідні дані до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Витяг з земельного кадастру підтверджує наявність у вашої земельної ділянки кадастрового номеру, а також містить інші відомості про земельну ділянку (обмеження (обтяження), нормативну оцінку та ін.), внесені до Поземельної книги.

А Ви знаєте, що до Бершадського ЦНАП, окрім замовлення тих чи інших адміністративних послуг, можна звернутися з метою подання документів для одержання субсидії?

Вимоги щодо оформлення документів, що подаються для державної реєстрації передбачені ч. 1 ст. 15 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань».

    Так, відповідно до чинного законодавства документи, що подаються для державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань повинні відповідати наступним вимогам:

10 липня 2018 року Верховна Рада України прийняла Закон України № 2498-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрощення в Україні». Закон набуває чинності з 01 січня 2019 року, коротко зупинимось на усіх найбільш важливих аспектах, що ним впроваджені.

Суб’єкт господарювання має змогу подати декларацію в електронній формі через Єдиний державний портал адміністративних послуг, у тому числі через інтегровану з ним інформаційну систему ДСНС. https://e-services.dsns.gov.ua/ 

Детальну інструкцію, щодо подання декларації ви можете отримати в інструкції користувача за наступним посиланням: http://bit.ly/2zCi8sL .

Відділ з питань надання адміністративних послуг інформує,  що  з  1 січня 2018 року буде змінено вартість надання відомостей з Державного земельного кадастру у формі витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку вона становитиме 0,05 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб  - 96,05 грн.

На доручення Президента України Кабінет міністрів та зокрема Міністерство юстиції разом з народними депутатами та провідними бізнес — асоціаціями розробило законопроект під робочою назвою #РейдерствоСтоп, спрямований на покращення інвестиційного клімату в країні та усунення такого явища, як рейдерство.

   З аконопроектом пропонується низка змін, насамперед, ліквідація комунальних підприємств. Така форма здійснення реєстраційних дій себе не виправдала. Найбільша кількість скарг, які надходили до Міністерства юстиції, стосувалися саме дій державних реєстраторів комунальних підприємств.

5 грудня, в приміщенні Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва проходила інформаційна сесія щодо участі у Програмі «U-Lead з Європою» в частині створення/модернізації центрів надання адміністративних послуг, в якій взяли участь працівники Центру надання адміністративних послуг Бершадської районної державної адміністрації

13 та 14 грудня  мобільний сервісний центр МВС Вінницької області здійснить свій черговий робочий виїзд у місто Бершадь для обслуговування громадян.

Завдяки роботі мобільної групи жителям району не доведеться витрачати свій час та кошти на поїздку в обласний центр чи до найближчого територіального сервісного центру МВС.

З метою забезпечення зручності та оперативності обслуговування суб’єктів звернення у центрі надання адміністративних послуг Бершадської районної державної адміністрації запроваджено еквайрингове обслуговування для оплати адміністративних зборів через платіжні термінали за напрямками:

З 5 жовтня 2018 року набрали чинності зміни, внесені Урядом до постанови Кабінету міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України».
Відповідно до внесених змін:  
            як і раніше особа, яка досягла 25- чи 45-річного віку може вклеїти фотокартку до паспорта у формі книжечки чи оформити новий паспорт у формі ID-картки.

Але, зверніть увагу:

Нагадуємо, що на веб-ресурсі електронних послуг Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Ви зможете замовити та отримати електроні послуги Держгеокадастру.

Окремі види електронних послуг, наприклад, замовлення Витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, Витягу про нормативну грошову оцінку або Інформації про право власності та речові права можливо замовити безпосередньо з Публічної кадастрової карти (http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta).

Стаття 331 Цивільного кодексу України передбачає, що у випадках, коли право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.

      В свою чергу, стаття 4 Закону України «Про державну реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» визначає, що державній реєстрації прав підлягає, зокрема, право власності та речові права, похідні від права власності.

      Відповідно до пункту 2 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від    25 грудня 2015 р. № 1127 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2016 р. № 553) (далі — Порядок № 1127), новозбудований об’єкт — завершений будівництвом об’єкт нерухомого майна, державна реєстрація права власності на який проводиться вперше.

На виконання доручення Міністерства юстиції України щодо реалізації інформаційної кампанії "Знай своє право на землю" представляємо Вашій увазі соціальні ролики "Знай своє право на землю"

Відповідно до доручення директора Департаменту державної реєстрації та нотаріату Міністерства юстиції України  Головним територіальним управлінням юстиції  у Вінницькій області продовжено роботу мобільних точок доступу до системи безоплатної правової допомоги на період вересень-листопад 2018 року   

За інформацією регіонального сервісного центру МВС у Вінницькій області, з 28 серпня поточного року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України  від 21.08.2018 №621, відповідно до якої внесено зміни до пункту 15 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 №1388.

 Закінчується жовтень – найкрасивіша осіння пора, природа готується до зимового відпочинку, рослини скидають на землю листя. Настає час осіннього прибирання міста, в якому беруть участь всі кому не байдуже навколишнє середовище.

 

 

 

         В Україні запрацював механізм будівельної амністії для дачних та приватних будинків, що були збудовані без дозвільних документів.

Сторінка 1 із 2

Начальник відділу

Лещенко Сергій Іванович

Адреса: 24400 м. Бершадь  вул.Миколаєнка,21
Телефон: 
(04352) 25048

E-mail: adminvid_bershad@vin.gov.ua  

Лютий 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3