Народний музей історії села Баланівка є культурно-освітнім та науково-дослідницьким закладом

18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято.  Музеї дають змогу побувати в давньому минулому, побачити сьогодення людства, його здобутки і навіть заглянути у майбутнє.

У музеях України дбайливо зібрано і зберігається все, що нам, українцям, дороге, що є гордістю нашого народу, і це закономірно: адже не вартий майбутнього той народ, який не цінує свого минулого. Термін “музей” в перекладі з грецької мови означає місце, присвячене музам, дочкам богині пам'яті Мнемозіти. Вважаючи їх покровительками науки і мистецтва, греки будували на їхню честь храми, які називали музейонами. Саме звідси і походить термін  “музей”.

Народний музей історії села Баланівка є культурно-освітнім та науково-дослідницьким закладом, що планомірно вивчає, експонує та популяризує оригінальні пам’ятки матеріальної та духовної культури, які мають історичну, художню, культурну, наукову та іншу цінність.

З метою функціонування музею збираються експонати, якими поповнюються фонди, проводяться екскурсії, створюються тематичні виставки (як стаціонарні, так і пересувні), читаються в школі лекції, проводяться зустрічі з цікавими людьми.

В плані науково-дослідної роботи проводяться пошукові роботи для збору матеріалів по формуванню тематичних колекцій музею по різним темам. В зборі цих матеріалів нам допомагає діючий при  музеї гурток “Баланівські джерела” по вивченню історії рідного краю із старшокласників місцевої школи.

В 2019 році відповідно до плану роботи музею було проведено слідуючі заходи:

- до ювілейних та пам’ятних дат в історії України оформлено 26 виставок, з них 7 – поза музеєм;

- проведено 14 масових заходів;

- прочитано для учнів місцевої школи та учасників гуртка “Баланівські джерела” 15 лекцій;

- проведено 43 екскурсії, з них 39 – тематичні.

Загальна кількість відвідувачів музею за звітний період роботи склала 5,6 тис. осіб, із них 3,0 тис. - діти.

Фонди музею складають 3988 предметів, з них основного фонду – 2988 одиниць та науково-допоміжного – 1000 одиниць. За даний час роботи основний фонд поповнився на 24 експоната.

Оскільки штат музею складається з двох осіб (завідувач та прибиральник) , проводити цікаві та якісні масові заходи, створювати пересувні виставки є дещо проблематично. Тому ми тісно співпрацюємо з Баланівською ЗОШ І-ІІІ ст., сільською бібліотекою, будинком культури, сільською радою. Нашою спільною працею в 2019 році є слідуючі заходи:

1) театралізоване масове дійство “Добрий вечір тобі, пане господарю”;

2) театралізоване масове дійство  “Ой радуйся, земле;

3) участь у районному фестивалі народної творчості “Різдвяне диво”;  

4) година мужності  “Афган – моя кривава рана”;

5) відкритий виховний захід “Гордися, моя Україно, відвагою сотні орлят, що віддали життя без вагання, а нині у небі стоять”;

6) участь у V-му Всеукраїнському святі народного мистецтва “Великодня писанка”;

7) перший навчальний урок  “Ми – нація єдина”;

8) виховна година  “Немеркнуче світло великого подвигу”;  

9)  участь в ХІІІ-му Всеукраїнському фестивалі Борщу  в “Театрі на городі Ганни Секрет”;

10)  літературно-музична година “Окраса Баланівки дорогої”, присвячена 30-річчю створення нашого музею;

11)  урок мужності “Збройні сили України – слава, гордість, міць країни”;

12) театралізоване масове дійство “Запали зорі для Святого Миколая”.

В свою чергу працівники музею є активними учасниками художньої самодіяльності при сільському будинку культури.

Плідною є і наша співпраця з районним та обласним краєзнавчими музеями.

Робота музейної установи постійно висвітлюється на сторінках районної газети, офіційному  сайті відділу культури і туризму райдержадміністрації та соціальної мережі Facebook.

В 2019 році відповідно до наказу Міністерства культури України “Про звірення предметів і матеріалів науково-допоміжного фонду з фондово-обліковою документацією” від 16.04.2018 р. № 326 та з метою контролю за станом ведення обліку предметів і матеріалів науково-допоміжного фонду в музейних закладах ми провели повне звірення предметів і матеріалів науково-допоміжного фонду з фондово-обліковою документацією нашого музею.

Музей історії села Баланівка функціонує з листопада 1989 року. Звання “народний” йому було присвоєно в грудні 1994 року. Кожні п’ять років це звання підтверджується рішенням колегії обласного управління культури та мистецтв. В минулому році ми пройшли чергову атестацію музеїв області та своєю роботою вкотре підтвердили, що і на далі гідні носити звання “народний”.

В плані господарської роботи у нас є гарні показники. Завдяки злагодженій співпраці районної державної адміністрації, районної ради, відділу культури і туризму та участі в обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад ми почали втілювати в життя Проєкт “Реставрація та капітальний ремонт приміщень пам’ятки архітектури XVII ст.”:

- 2017 рік - здійснено  заміну старих дерев’яних 25 (двадцяти п’яти) вікон  та 4 (чотирьох) вхідних дверей на нові енергозберігаючі вартістю 477,8 тис. грн.;

- 2018 рік – розпочато роботи по реставрації та капітальному ремонту покрівлі музею на суму 1 млн. 908 тис. грн від загального бюджету;

- 2019 рік – продовження робіт по покрівлі на суму 340 тис. грн.    

Слідуючим етапом даних робіт буде реставрація та капітальний ремонт фасаду будівлі, облаштування прилеглої території, частковий ремонт кількох зал  всередині музею та оновлення розділу, що стосується першої половини ХХ століття.

 

 

 

Начальник відділу

Герасимчук Надія Миколаївна

Адреса: 24400 м. Бершадь вул. Героїв України,11
Телефон: 
(04352) 21578,

(04352)24036, (04352)24092


E-mail:
rvk_bershad@vin.gov.ua

Січень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31