18 травня- Міжнародний день музеїв

Бершадський краєзнавчий музей бере свій початок  з 1976 року. Звісно, не можна забувати й про першу спробу створення музею в Бершаді, яка пов’язана з працею відомого громадського і культурного діяча краю Іполіта Чеславовича Зборовського. В ході розгорнутої краєзнавчої та пошукової роботи на Бершадщині, він започаткував музей в нашому місті ще в 1920-1923 роках.

Однак, експонати, зібрані Зборовським, не збереглися. Цінні речі були вивезені з міста за невідомих обставин у буремні й складні роки сталінського режиму.

         Тільки в 1976 році запрацював сучасний Бершадський краєзнавчий музей, який  став постійним осередком історичної пам’яті та культури району. Зараз він розміщений у приміщенні  дитячої музичної школи за адресою: вул. Ярослава Мудрого, 2. Протягом 2000-2004 років в приміщенні музею проведений капітальний ремонт. Тож, 2004 рік ми можемо вважати датою другого народження нашого музею.

         Сьогоднішня експозиція у залах музею створювалася за сприяння науковців, краєзнавців та художників із Вінницького краєзнавчого музею й творчого об’єднання „Серпень”.

         У музеї зберігаються предмети матеріальної і духовної культури як минулого нашого краю, так і його сьогодення. Працює два експозиційні і один виставковий зал. Музейна експозиція складається з трьох відділів: природи, історії та етнографії. У відділі природи можна ознайомитися з корисними копалинами, флорою та фауною Бершадщини. Відділ історії знайомить з найдавнішими поселеннями на території нашого краю, історією та сучасністю району. Багатонаціональний склад Бершадщини відображає етнографічна  колекція музею: знаряддя праці, одяг, прикраси, предмети побуту українців, євреїв, старообрядців.

         Діють стаціонарні експозиції: “Природа краю”, “Давня історія краю”, “Наш край у складі Литовсько-польської держави”, “Землі Бершадщини під владою Російської імперії”, “XX століття в житті суспільства та долях бершадщан”, “Бершадщина в період становлення незалежної України”.

         У виставковій залі музею проходять виставки: мистецтва одного села, з фондів музеїв, вернісажі виставок художників та майстрів народної творчості, театралізовані дійства, зустрічі молоді з ветеранами Другої світової війни, з учасниками бойових дій на території інших держав, з жінками, які мають відзнаки за професійні здобутки, з учасниками ліквідації на ЧАЕС, години мужності, проводи в армію, літературні читання, майстер-класи, презентації книг відомих земляків, конференції, семінари та інші заходи.

         Музей є центром просвітницьких і культурних знань.  Фонди музею нараховують більше 9 тис. предметів, більшість з яких експонується у двох  постійно діючих виставкових залах музею. Експонати постійно поповнюються. В музеї проводиться акція  «Подаруй музею експонат». Нові експонати займуть своє місце в музейній експозиції.

    Бершадський районний краєзнавчий музей пропонує:

- оглядові та тематичні екскурсії по експозиції

- презентації виставок, нових надходжень

- організацію масових заходів, творчих зустрічей

- оглядові та тематичні екскурсії по визначних та історичних місцях Бершадщини

Чекаємо на зустріч з відвідувачами. Бажаємо всім здоров’я.

 

Начальник відділу

Герасимчук Надія Миколаївна

Адреса: 24400 м. Бершадь вул. Героїв України,11
Телефон: 
(04352) 21578,

(04352)24036, (04352)24092


E-mail:
rvk_bershad@vin.gov.ua

Січень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31