Дотримуйтесь правил безпеки при роботах у колодязях та інших закритих просторах!

Управління соціального захисту населення Бершадської районної державної адміністрації повідомляє, що за інформацією Міністерства розвитку громад та територій України 27 липня 2020 року під час виконання ремонтних робіт у каналізаційному колекторі міських очисних споруд водовідведення №2 КП «Харківводоканал»

стався нещасний випадок зі смертельним наслідком: загинули чотири працівники – оператор, інженер, механік та слюсар-ремонтник підприємства. За попередньою інформацією один з чоловіків знепритомнів та впав у колодязь. Троє працівників, двоє чоловіків та жінка, намагалися йому надати допомогу, внаслідок чого загинули від ймовірного отруєння газами (сірководень, метан).

Із настанням літнього періоду зростає інтенсивність ремонтних, земляних і очисних робіт, робіт у колодязях, котлованах, траншеях, закритих просторах, що в свою чергу, в умовах підвищених температур, збільшує ймовірність настання нещасних випадків під час їх виконання, не тільки на підприємствах житлово-комунального та водного господарства, а й в приватних підприємствах і домогосподарствах району.

Основними причинами нещасних випадків є організаційні, а саме:

- виконання робіт без оформлення нарядів-допусків;

- незабезпечення працівників засобами колективного та індивідуального захисту та/або невикористання їх працівниками під час виконання ними робіт підвищеної небезпеки;

- незабезпечення працівників засобами контролю повітряного середовища;

- низький рівень виробничої дисципліни, культури виробництва, безвідповідальність посадових осіб та безпечність виконавців робіт підвищеної небезпеки.

З метою запобігання виникнення нещасних випадків на об’єктах водопровідно-каналізаційного господарства управління соціального захисту населення  Бершадської районної державної  адміністрації рекомендує суб’єктам господарювання усіх форм власності:

- забезпечити здійснення постійного контролю за дотриманнями працівниками вимог охорони праці, пожежної безпеки,  а також трудової та виробничої дисципліни;

- не допускати до виконання робіт працівників, які не пройшли в установленому порядку навчання, інструктажів і перевірки знань з питань охорони праці;

- не допускати виконання робіт у замкнених просторах без постійного контролю в них повітряного середовища, без засобів колективного та індивідуального захисту;

- максимально обмежити проведення газонебезпечних робіт при високих температурах повітря;

- привести до санітарних норм температурні умови на робочих місцях. У разі неможливості приведення до санітарних норм температурних умов на робочих місцях зменшити робочий час та ввести додаткові перерви.

Начальник управління

Гаврилишина Людмила Іванівна

Адреса: 24400 м. Бершадь вул. Миколаєнка,25
Телефон: 
(04352) 21863,

(04352)24395, (04352)24203


E-mail: usmp_bershad@vin.gov.ua

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4