Правила безпечної поведінки на дитячих майданчиках

Управління соціальної та молодіжної політики Бершадської районної державної адміністрації повідомляє, що з настанням весняно-літнього періоду збільшився час та кількість дітей, які перебувають на дитячих ігрових та спортивних майданчиках. З метою запобігання травмуванню дітей на майданчиках звертаємо увагу батьків на необхідності дотримуватись правил безпечної поведінки на дитячих майданчиках.

Травмування  дітей відбувається у більшості випадків через те, що батьки мало приділяють уваги безпеці дітей на ігровому майданчику.

Забезпечити безпеку малюка на прогулянці цілком можливо, через дотримання правил поведінки на дитячому майданчику, що допоможе вам уникнути травм та збереже здоров’я вашої дитини.

 

Основні правила безпеки на дитячих майданчиках

 

1.Діти дошкільного віку повинні гуляти на майданчику лише під наглядом дорослих. Дитина у віці до 7 років нездатна адекватно оцінювати рівень небезпеки своїх вчинків і, загравшись, може отримати травму сама або травмувати іншу дитину.

2.Перед тим як дозволити дитині гратися на дитячому майданчику, дорослі повинні оцінити її безпеку. Необхідно перевірити цілісність ігрових конструкцій, наявність гострих кутів і країв. Гойдалки і каруселі перевіряють на стійкість, стан кріплень і сидінь. На самому майданчику не повинно бути небезпечних предметів, наприклад шматків арматури або скла. Якщо майданчик не виглядає надійно і безпечно, краще підібрати для прогулянки інше місце.

3.Краще вибирати майданчики зі спеціальним гумовим покриттям або ті, де насипаний пісок. Асфальтове покриття найбільш небезпечно при падінні і заборонено для використання на дитячих майданчиках.

4.Перед тим як садити дитину на металеву гірку або гойдалки, потрібно перевірити температуру поверхні. У спекотну пору року ігрові елементи з металу сильно розжарюються і можуть обпекти дитину.

5.Користуватися ігровим та спортивним обладнанням дитячого майданчика (гойдалки, качалки, турніки, дитячі гірки, ігрові комплекси і т.д.) можуть тільки діти вікової категорії, на яку ці елементи розраховані.
6.Забороняється використовувати ігрове обладнання не за призначенням.

7.При експлуатації «парних» елементів, наприклад гойдалки-балансира, необхідно пам'ятати про те, що діти повинні бути приблизно одного віку.

8.Важливо правильно підібрати одяг і взуття дитини. Речі краще вибирати без великої кількості застібок для того, щоб дитина мала можливість вільно рухатися. Не можна пов’язувати дітям дуже довгі шарфи – вони можуть зачепитися за що-небудь.

 

Шановні батьки! Пам’ятайте, дітям потрібна ваша увага!

Начальник управління

Гаврилишина Людмила Іванівна

Адреса: 24400 м. Бершадь вул. Миколаєнка,25
Телефон: 
(04352) 21863,

(04352)24395, (04352)24203


E-mail: usmp_bershad@vin.gov.ua

Травень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31