Робота комісії з питань захисту прав дитини спрямована на відстоювання прав та інтересів дітей

11 червня відбулось чергове засідання Комісії з питань захисту прав дитини при Бершадській райдержадміністрації.

Під головуванням заступника комісії Володимира Ольшевського комісією було розглянуто десять питань. Серед яких, встановлення графіку побачень та спілкування батька з дитиною, яка проживає з матір’ю; надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, що передбачено п.3 Порядку надання відповідного статусу, затвердженого Постановою Кабінетом Міністрів України від 05.04.2017 №268; питання стосовно житла та майна громадян, право користування яким мають діти та поділу  спадкового майна, де одним із набувачів якого виступає неповнолітня дитина і вчинення правочинів відносно них потребували дозволу органу опіки та піклування; надано повну цивільну дієздатність неповнолітній особі у зв’язку із народженням у неї дитини.

З метою подолання складних життєвих обставин у сім’ї, жительки с.Устя,  що виховує двоє дітей,  продовжено її соціальний супровід у зв’язку із складністю випадку та необхідність надання в подальшому соціальних послуг фахівцем із соціальної роботи.

   На Комісії заслухано інформацію Григорія Вербецького про роботу  виконавчого комітету Маньківської сільської ради, як органу опіки та піклування у сфері захисту прав дітей, зокрема стан  утримання та виховання малолітніх дітей у двох сім’ях, діти в яких перебувають у складних життєвих обставинах. Роботу виконавчого комітету визнано недостатньою та надано рекомендації щодо її покращення.

Рішенням Комісії надано погодження на повернення малолітньої дочки із Тульчинського обласного спеціалізованого будинку дитини жительці с.Устя, де вона перебувала з березня 2019 року.

На засіданні переглянуто та затверджено в новій редакції індивідуальні плани соціального захисту дітей, що знаходяться на обліку служби у справах дітей.

  Усі питання, які заслуховувалися на комісії, попередньо  детально вивчені працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації, підготовлені до розгляду на підставі підтверджуючих документів, що дало змогу комісії прийняти компетентні та виважені рішення спрямовані на захист прав та інтересів дітей.