Служба у справах дітей на захисті прав та законних інтересів дітей незахищених категорій

       Постановою КМ України від 24 вересня 2008р. №866 затверджено «Порядок  провадження органами опіки та піклування діяльності, пов'язаної із захистом прав дитини». Відповідно до пп 52, 53 Порядку служба у справах дітей Бершадської райдержадміністрації із залученням працівників органів освіти та охорони здоров'я за місцем проживання дитини здійснює контроль за умовами утримання, навчання, виховання дитини, над якою встановлено опіку, піклування, яка влаштована у прийомну сім'ю, дитячий будинок сімейного типу.

       Щороку служба у справах дітей готує висновок про стан утримання, навчання та виховання дитини на основі інформації, що подається працівником центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, який здійснює соціальне супроводження прийомної сім'ї, дитячого будинку сімейного типу, вихователем дошкільного навчального закладу або класним керівником загальноосвітнього навчального закладу, в якому навчається дитина, дільничним лікарем-педіатром, уповноваженою посадовою особою Національної поліції.

       На виконання чинного законодавства та з метою захисту прав дітей 26 лютого, на розгляд Комісії з питань захисту прав дитини начальником служби у справах дітей Оленою Гронською було винесено два питання  щодо звітів про стан утримання, виховання та розвитку дітей, позбавлених батьківського піклування  в прийомній сім’ї Сівруків за 2018 рік і стан утримання, виховання та розвитку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в ДБСТ Марчинкових за 2018 рік

       Олена Андріївна зазначила, що у 2009 році на базі родини Марченкових Віктора Тимофійовича і Марії Борисівни, жителів Бершадського району, с.Шляхова, розпорядженням голови райдержадміністрації №208 від 15.06.2009 було створено дитячий будинок сімейного типу на базі їхньої прийомної сім'ї та влаштовано на виховання та спільне проживання до дитячого будинку сімейного типу 9 малолітніх дітей. На даний час батьки-вихователі виховують 4 дітей, одна дитина з яких є з особливими потребами та 3 повнолітніх особи з числа дітей-сиріт. Зазначено, що протягом 2018 року змін у складі дітей-вихованців не відбулось, умови для проживання й розвитку дітей добрі, батьки-вихователі дотримуються умов виконання угоди про організацію діяльності  дитячого будинку сімейного типу, щоквартально приймають участь у групах зустрічей для прийомних батьків та батьків-вихователів, дбають про дітей з батьківською турботою, вболівають за їхні успіхи у навчанні та здобутті професійної освіти, слідкують за станом здоров’я дітей, вчасно звертаються за консультаціями до лікарів та виконують їхні рекомендації.  Прийомна сім'я подружжя Сівруків Надії Володимирівни та Вадима Вікторовича, згідно розпорядження голови райдержадміністрації № 326 від 01.08.2008р. та всіх правових підстав прийняли на виховання двох дітей, позбавлених батьківського піклування та створили для них сімейний затишок. Прийомні батьки забезпечують дітям добрі умови проживання, приймають активну участь у зростанні дітей та становленні особистості, належним чином дбають про їх здоров’я. Державна  соціальна допомога, яку виплачує держава на дітей, отримується вчасно та використовується виключно на потреби дітей та для задоволення їхніх інтересів.

     За наслідком розглядів звітів  комісією з питань захисту прав дітей  вирішено, що перебування у цих сімейних формах виховання відповідає найкращим інтересам дітей.

    В загальному, в Бершадському районі функціонує 4 дитячих будинки сімейного типу та одна прийомна сім’я. Звіти про стан утримання, виховання та розвитку в них дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування підготовлено, частина з низ буде подана до розгляду наступного засідання Комісії з питань захисту прав дітей. 

Начальник служби

Гронська Олена Андріївна

 

Адреса: 24400 м. Бершадь вул. Героїв України, 22
Телефон: 
(04352) 21258


E-mail:
ssd_bershad@vin.gov.ua

 

 

Травень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2