Основні правила безпечного користування опалювальними приладами

Картинки по запросу обережне поводження з опалювальними приладами

Кожного року в опалювальний період у житловому секторі підвищується ризик виникнення пожеж

через необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації опалювальних печей на твердому, рідкому чи газоподібному паливі, неправильному влаштуванні електричних мереж чи порушенні правил використання електрообігрівальних приладів.

Із року в рік саме в цей період  кількість пожеж значно зростає: одна з причин — недотримання протипожежних правил при експлуатації приладів пічного опалення та електронагрівальних приладів.

Щоб у вашій оселі не трапилось лиха, необхідно систематично перевіряти прилади пічного опалення, всі електронагрівальні прилади, теплогенеруючі й калориферні установки слід ретельно перевірити, а при потребі здійснити заміну чи ремонт.

Не менше одного разу на два місяці печі і димоходи слід очищати від сажі. Не слід надмірно топити печі і залишати їх без  нагляду під час топки.

Пожежа може виникнути і від того, що стіни печі або димаря розташовані близько до дерев’яних перегородок або конструкцій, необхідно зробити так, щоб відстань від внутрішньої поверхні стінки печі або димоходу до найближчої дерев’яної частини будинку була не менше 38 сантиметрів.

Горищні приміщення перед початком опалювального сезону необхідно очистити від легкозаймистих матеріалів, сміття, пилу тощо.

Не слід складати біля запалених печей дрова, вішати одяг та інші легкозаймисті речі, а також забороняється розпалювати печі бензином та гасом.

Ще одна умова безпечності, про яку іноді забувають. Це — облаштування на підлозі біля толочного отвору металевого перекриття розміром не менше як 70х50 см.

Температура найбільш нагрітих зовнішніх частин поверхонь приладів у нормальному режимі їх роботи не повинна перевищувати +85OC. Відстань від приладів електороопалювання до горючих матеріалів і будівельних конструкцій має становити щонайменше 0,25м (якщо будівельними нормами або іншими нормативними документами не встановлено більшу відстань).

 Категорично забороняється використання електрообігрівачів кустарного виготовлення та електрообігрівачів із відкритими спіралями.

Сектор з питань цивільного захисту, взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи райдержадміністрації попереджає; ВИХОДЯЧИ З ДОМУ НЕ ЗАБУВАЙТЕ ПЕРЕКРИТИ НА КУХНІ ГАЗ, ВИМКНУТИ ПРАСКУ ЧИ ТЕЛЕВІЗОР!

Якщо дотримуватись цих заходів безпеки, кількість пожеж та надзвичайних подій значно зменшиться, а відтак зменшиться кількість людських жертв і втрат!

Завідувач сектору

Письменюк Олександр Петрович

Адреса: 24400 м.Бершадь вул.Героїв України,22
Телефон: 
(04352) 21272


E-mail: 
cz_bershad@vin.gov.ua

Липень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2