Перебування на сонці: недоліки та переваги

Картинки по запросу Перебування на сонці: недоліки та переваги

Сонце - це велике благо, необхідне для підтримки життя. Однак користуватися цим благом треба обережно, оскільки ультрафіолетові промені є шкідливими для шкіри. Для того, щоб не піддавати себе небезпеці й насолоджуватися сонцем, особливо важливо використовувати засоби з високим фактором захисту.

Скільки потрібно сонця.

Сонце - джерело життя. У невеликих дозах сонячні ванни є дуже корисними.

  • Настрій: сонце - відмінні ліки від деяких форм сезонної депресії.
  • Синтез вітаміну D, який є незамінним для поповнення кальцію в кістках. Користуйтеся цими благами. Кожного дня проводьте на сонці 15 хвилин. Проте у великих дозах сонце може бути дуже небезпечним і спричинити появу наступних проблем: - Сонячні опіки, також відомі як еритема. Фотодерматоз у вигляді літнього сонячного дерматиту (від нього страждає 10% дорослого населення), а також рідкісні види фотодерматозу, наприклад, червоний вовчак та фотоіндукована кропив'янка. - Порушення пігментації, такі як пігментні плями, меланодермія («маска вагітності») або вітіліго. Фото-імуносупресія (herpes labialis). - Фоточутливість. Небажані ефекти також можуть бути довгостроковими. Передчасне старіння шкіри, яке виражається появою пігментних плям, жовтуватого кольору шкіри, глибоких зморшок, втратою шкірою пружності та еластичності. Фотокарциногенез (рак шкіри).

Ультрафіолетові промені: провокуючий фактор

Шкідливий вплив сонця на шкіру пов'язаний, в першу чергу, з ультрафіолетовим промінням В, яке стимулює засмагу, але також є основною причиною сонячних опіків. Промені типу А ще підступніші, оскільки не завдають болю, але глибоко проникають у шкіру. Вони прискорюють старіння шкіри й можуть викликати нетерпимість до світла, відому як алергія шкіри та порушення пігментації (гіперпігментація, меланома). UVA- і UVB-промені також призводять до порушень в клітинах і ушкоджують ДНК. Ця невидима шкода може проявлятися в довгостроковій перспективі у вигляді раку шкіри.

 Захист є найважливішим

Є кілька правил перебування на сонці:

– Шукайте тінисті місця й уникайте перебування на сонці під час його пікової активності.

– Не залишайте дітей на сонці.

– Носіть самі та надягайте на дітей головні убори, сонцезахисні окуляри і футболки.

– Виберіть необхідний рівень захисту для вашої шкіри.

– Наносьте крем від сонця в достатній кількості безпосередньо перед виходом на сонце.

– Застосовуйте крем повторно з короткими проміжками та у великих кількостях, особливо після плавання, рясного потовиділення або обтирання рушником.

 

Також важливо знати: деякі види їжі допомагають поліпшити захист від сонця. Ряд природних речовин, таких як каротеноїди, вітамін С, який міститься в овочах і фруктах, а також вітамін Е, сприяють захисту від сонця. Але вони жодним чином не замінюють якісні сонцезахисні засоби.

 

Сектор з питань цивільного захисту, взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи райдержадміністрації закликає бути обережними під час літнього відпочинку.

Завідувач сектору

Письменюк Олександр Петрович

Адреса: 24400 м.Бершадь вул.Героїв України,22
Телефон: 
(04352) 21272


E-mail: 
cz_bershad@vin.gov.ua

Жовтень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3