Основні правила безпечного поводження з газом

Сектор з питань цивільного захисту, взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Бершадської  райдержадміністрації, інформує жителів Бершадського району, про правила безпеки при витоку газу.

Дії людей під час витоку  газу із магістральної системи

Відчувши в приміщенні запах газу, негайно перекрийте його подачу до плити. При цьому не куріть, не запалюйте сірників, не включайте світло і електроприлади (краще всього знеструмити все приміщення, відключивши електроживлення на розподільному щитку), щоб іскра не змогла запалити газ, який накопичився та не спричинила вибух. Ретельно провітріть все приміщення, відкривши всі двері і вікна.  При появі у оточуючих ознак отруєння газом винесіть їх на свіже повітря і покладіть так, щоб голова знаходилася вище за ноги. Викличте швидку медичну допомогу.

  Якщо запах газу не зникає, терміново викличте аварійну газову службу (телефон 104), що працює цілодобово.

  Правила поводження з газовими балонами

  Поза будинком газовий баллон зберігайте в провітрюваному приміщенні, у вертикальному положенні, не закопуйте його і не ставте в підвал. Прийміть заходи по захисту балона і газової трубки від дії тепла і прямих сонячних променів.

  Утримайтеся від заміни газового балона за наявності поряд відкритого вогню, включених електроприладів. Перед заміною переконайтеся, що крани нового і відпрацьованого балонів закриті. Після заміни перевірте герметичність з'єднань за допомогою мильного розчину.

  Для з'єднання балона з газовою плитою використовуйте спеціальний гнучкий гумовий шланг з маркуванням довжиною не більше метра, зафіксований за допомогою затискачів безпеки. Не допускайте його розтягування або стискання.

  Довіряйте перевірку і ремонт газового обладнання тільки кваліфікованому фахівцю. Невикористані балони, як заправлені, так і порожні, зберігайте поза приміщенням. В ході приготування їжі стежте за тим, щоб киплячі рідини не залили вогонь і не стали причиною витоку газу. Після закінчення робіт кран баллона закрийте. Регулярно чистіть пальники, оскільки їх засміченість може стати причиною біди.

Завідувач сектору

Письменюк Олександр Петрович

Адреса: 24400 м.Бершадь вул.Героїв України,22
Телефон: 
(04352) 21272


E-mail: 
cz_bershad@vin.gov.ua

Листопад 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1