COVID-19: 7 місяців протидії поширенню у Бершадському районі

За період  дії карантинну  на території Бершадського  району зареєстровано 195 лабораторно підтверджених випадків захворювання населення на COVID-19

Перший випадок захворювання зареєстровано 06  травня 2020.

Далі ситуація розвивалась наступним чином:

На 31 травня  2020  року-  3 випадки

На 30 червня  2020  року -10 випадків ( +7 за місяць)

На 31  липня  2020 року -70 випадків   ( +60 за місяць)

На 31 серпня  2020 року  -106 випадків (+36 за місяць)

На 30 вересня 2020 року -151  випадок (+45 за місяць)

На 15  жовтня 2020 року -195  випадків (+ 44  за 15 днів)

       На жаль летальність по Бершадському району  досить висока на 15 жовтня 2020 року померло 9 осіб, це найбільше серед усіх районів області.

   За географічним показником найвищий рівень захворюваності зареєстрований в м. Бершадь, біля 40% випадків.

    Серед дитячого населення зареєстровано 7 лабораторно підтверджених випадків COVID-19.

     Бершадська окружна лікарня визначена як опорний заклад для надання стаціонарної медичної допомоги хворим на COVID-19. Розгорнуто 67 ліжок  у стаціонарі.

 Поряд з пандемію коронавірусної інфекції лікарі зіткнулися із високою  захворюванністю на негоспітальну пневмонію.

       А починалося все із 12 березня,  коли в Україні введено  карантин у навчальних закладах та низку інших заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19.

Кабінет Міністрів ухвалив рішення про тимчасову заборону в'їзду в Україну іноземців та закрив міжнародне пасажирське сполучення.

25 березня надзвичайну ситуацію запровадили по всій Україні. Карантин подовжили до 24 квітня.  Закрили заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків. Також зупинили роботу метрополітенів у Києві, Харкові та Дніпрі, припинено міжміське й міжобласне автомобільне, залізничне та авіасполучення.

2 квітня уряд ухвалив постанову про посилення "карантинних" обмежень. Таким чином, із 6 квітня в Україні карантин став жорсткішим, зокрема заборонили ходити вулицями більш як по двоє та перебувати в громадських місцях без масок чи респіраторів.

22 квітня Кабінет Міністрів продовжив дію карантину до 11 травня 2020 року.

4 травня Кабінет Міністрів продовжив дію карантину до 22 травня.

20 травня уряд схвалив рішення, яким запроваджує адаптивний карантин до 22 червня, водночас із 22 травня розпочинається другий етап пом’якшення карантинних заходів.

22 червня набули чинності нові зміни, внесені Кабінетом міністрів до постанови про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України хвороби COVID-19. Згідно зі змінами, дію адаптивного карантину в Україні подовжено .

Згідно з постановою Кабміну від 22.07.2020 № 641 в Україні, залежно від епідемічної ситуації в регіоні чи окремих його частинах, визначають «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. «Жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епідемічної небезпеки визначають для регіону, в якому наявне значне поширення COVID-19.

26  серпня уряд продовжив  адаптивний карантин в Україні до 31 жовтня.

13 жовтня  під час засідання Кабінету Міністрів України було прийняте рішення щодо подовження карантинних обмежень до 31 грудня 2020 року. 

  На 15 жовтня Бершадський район має «Жовтий рівень» епідемічної безпеки.

Для запобігання розповсюдження респіраторної хвороби COVID-19 на території району мешканцям всіх населених пунктів необхідно обов’язково дотримуватись:

  • правил особистої гігієни;
  • соціальної дистанції;
  • маскового режиму в місцях скупчення людей, в тому числі і на робочих місцях, в громадському транспорті;
  • провітрювання та вологого прибирання із застосуванням дезінфекційних засобів в службових, виробничих приміщеннях та в громадському транспорті;
  • не організовувати та не приймати участь в масових заходах (ювілеї, весілля та інше);
  • при відвідуванні релігійних храмів дотримуватись соціальної дистанції та користуватись масками.

При появі змін в стані здоров’я залишайтесь вдома, по телефону звертайтесь до свого сімейного лікаря та виконуйте його рекомендації.  Не займайтесь самолікуванням.

 Бережіть себе та близьких і будьте здорові.