Оперативна інформація про епідеміологічну ситуацію в Бершадському районі станом на 25 травня 2020 року

Станом на 10.00 годину  25 травня 2020 року по Бершадському районі зареєстровано лабораторно-підтверджених  3 випадки захворювання на COVID 19. З них 1 особа після лікування одужала і виписана додому.

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 9:00 25 травня в Україні 21245 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 623 летальні, 7234 пацієнти одужало. Загалом захворіли 1546 дітей та 4112 медиків. За добу зафіксовано 259 нових випадків.

По Вінницькій області коронавірусна хвороба виявлена у 892 випадках. Зареєстровано 15 летальних випадків  від  ускладнень викликаних  коронавірусною хворобою  у дорослих (місто Вінниця – 7, Вінницький район – 3, Калинівський район – 2, Козятинський, Літинський, Чернівецький райони по одному випадку). Одужало 475 осіб (в тому числі 33 дитини, 157 медичних працівників).

Інформування про виявлені випадки здійснюється виключно після отримання результатів від ДП "Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України", на підставі досліджень методом ПЛР.

Усім хворим на легеневу патологію та з підозрами на коронавірусну інфекцію COVID-19 проводиться експрес-тестування та відбираються зразки матеріалів для дослідження методом ПЛР, остаточний діагноз встановлюється виключно за результатами ПЛР дослідження.

На стаціонарному лікуванні  в КНП «Бершадська ОЛІЛ» перебуває 102 хворих, в тому числі в інфекційному відділенні - 2 особи. За дві останні доби поступило 32 пацієнта.

До сімейних лікарів протягом вихідних із симптомами ГРВІ звернулась 1 особа. Мобільною бригадою ЦПМСД проведено 6 виїздів. Зроблено 125 експрес-тестів та 49 заборів біологічного матеріалу для проведення досліджень методом ПЛР.

Під медико-санітарним наглядом лікарів первинки перебуває 13 самоізольованих осіб, які прибули з-за кордону та 10 контактних. Всього з-за кордону протягом карантину в район прибуло 420 осіб.

 

Для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій:

- часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;

- під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою.

- уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель, мінімальна дистанція -  1,5 метра.

- не торкайтеся свого обличчя, зокрема очей, носа та рота.

- якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, невідкладно  зверніться по телефоном до сімейного лікаря та повідомте його попередньою про перебування в продовж останніх 14 днів у країнах де зареєстровані випадки захворювання на COVID-19;

- не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.