В районі – другий підтверджений випадок COVID-19

       Враховуючи досвід країн світу, пов’язаних із запобіганням  поширенню нової коронавірусної  інфекції COVID-19, в Україні на початку березня було оголошено загальнодержавний карантин.

  З 11 травня здійснюється поетапне послаблення карантинних обмежень, проте поспішати не слід. Тим більше, що не дає приводу для заспокоєння статистика захворюваності як в Україні, так і в області. Щоденно Вінницьким обласним лабораторним Центром МОЗ України лабораторно  підтверджується від 25 до 48 нових випадків інфікування. Лабораторно підтверджені випадки зареєстровані на 26 адміністративних територіях (місто Вінниця - 405, Калинівський район - 73, Вінницький район - 46, Жмеринський район - 36, Тростянецький район – 19, Літинський, Барський райони – по 16, Гайсинський район - 14, Погребищенький район – 13, Козятинський, Немирівський, Томашпільський райони – по 10, Липовецький, Тиврівський райони – по 9, Чернівецький, Ямпільський райони – по 6, Муровано–Куриловецький, Оратівський, Тульчинський, Хмільницький райони - по 5, Могилів-Подільський район – 4, місто Ладижин та Крижопільський район - по 3, Бершадський  та Іллінецький райони – по 2, Шаргородський район один випадок. Не вдалось врятувати   життя 11-ти хворих від коронавірусної інфекції (5 за останніх три доби).

І саме тому, шановні земляки, ми не повинні ігнорувати інформацію про превентивні та обмежувальні заходи щодо поширення коронавірусу та з усією відповідальністю поставитися до власної безпеки та безпеки ваших рідних.

Скоротіть живе спілкування. Піклуйтеся одне про одного, залишайтеся вдома. Не забувайте про людей похилого віку, які перебувають у групі ризику. Пам’ятайте, ви можете зберегти їм здоров’я та життя.

Сьогодні  надвелика відповідальність батьків, які мають дітей шкільного і дошкільного віку. Карантин – це не канікули! Сенс призупинення освітнього процесу в усіх освітніх закладах району полягає в тому, щоб  діти максимально  перебували вдома.

         Під час карантину необхідно дотримуватись належних заходів безпеки: носити маски, мити руки, використовувати антисептик, уникати контакту з особами з проявами гострої респіраторної інфекції, зберігати певну дистанцію при спілкуванні, не перебувати у місцях великого скупчення людей, утримуватись від будь-яких поїздок.

          Громадяни, які повернулися із країн інфекційного ризику повинні забезпечити самоізоляцію вдома протягом щонайменше 14 днів. Навіть, якщо не маєте ознак захворювання, ви можете бути розповсюджувачем інфекції.  У в разі погіршення самопочуття негайно потрібно звернутись за медичною допомогою до закладу охорони здоров’я за місцем обслуговування.

           Успішний досвід інших країн показав, що саме самоізоляція – найефективніший спосіб попередження та поширення хвороби. Та якщо ви маєте щонайменшу підзору щодо прояву симптомів коронавірусу– консультуйтесь зі своїм сімейним лікарем !

           Наразі в районі працюють служби правопорядку, які слідкують за дотриманням громадянами норм карантину. Слід пам’ятати, що законодавством за порушення санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм встановлено адміністративний штраф, який становить від 17 тисяч до 170 тисяч гривень.        

          Ми повинні усвідомити, що самостійно жодна медицина світу не зможе зупинити поширення коронавірусу. Тільки особистою відповідальністю кожного, самоорганізацією та злагодженістю дій ми з вами зможемо впоратись з небезпечним вірусом, вберегти від нього себе та своїх рідних!

 

В.о. зав. ВСП Бершадський МВЛД                                  Н. Плахотнюк