Звернення до священнослужителів та вірян

По всьому світу  пандемія вірусу CОVID-19 губить життя людей, не зважаючи на соціальний статус, віросповідання, матеріальні статки.

З 12 березня 2020 року на території району запроваджено карантин на період якого  заборонено проведення усіх масових заходів,  призупинено роботу закладів торгівлі, ринків, громадського харчування, інших підприємств, закладів та установ незалежно від форми власності, які надають послуги населенню, не пов’язані з охороною здоров’я та життєзабезпеченням.

На Бершадщині  вживаються необхідні заходи аби запобігти можливому масовому зараженню людей та створюються належні умови для лікування хворих у випадку реєстрації Covid-19. Про роботу в даному напрямку, рекомендації, правила поведінки, оперативну інформацію ми  щодня інформуємо мешканців району шляхом розміщення публікацій на веб-сайті райдержадміністрації.

    Звертаємося до кожного священнослужителя, до кожної релігійної громади всіх конфесій - провести  роз’яснювальну розмову з прихожанами та закликати вірян виконувати рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я, Міністерства охорони здоров’я України, щоб запобігти поширенню епідемії коронавірусу.  

Зокрема:

Чітко виконувати розпорядження державних органів влади щодо санітарних норм та поведінки під час карантину.

Користуватись можливістю брати участь у Божественній Літургії, яка транслюється медійними засобами (інтернет, телебачення, радіо) на час обмежувальних заходів.

Осіб, які знаходяться в зоні ризику (люди похилого віку, батьки з малими дітьми, особи з ознаками респіраторних інфекцій, ті, хто недавно повернувся з-за кордону і ті, що з ними проживають), не брати участь у богослужіннях у храмі, а залишатися вдома, щоб не наражати себе та інших на небезпеку.

Обмежити розпорядок богослужінь та дотримуватись вимоги щодо присутності не більше 10 осіб на богослужінні.

Там, де це можливо запровадити використання аудіо засобів для транслювання богослужіння надворі. Відстань між присутніми повинна бути не менше 1,5 м. Обмежити близькі контакти при спілкуванні: вітання за руку, дружні обійми тощо.

Під час  Сповіді дотримуватись санітарних норм та гігієни.

Священнослужителям парафій, церковному братству забезпечити наявність дезінфікуючих засобів та відповідний санітарний стан у парафіяльних храмах.

Щиро сподіваємось на розуміння щодо непростої ситуації. Віримо, що спільно докладемо усіх зусиль задля безпеки наших громадян.

 

Просимо вірян усіх конфесій та віросповідань берегти себе та оточуючих!