На цьому наголосив голова райдержадміністрації Іван Стефанцов під час спільного засідання колегії райдержадміністрації та Ради регіонального розвитку району. В її роботі взяв участь голова облдержадміністрації Валерій Коровій.
Сьогодні освіта району - це 71 навчальний заклад. Загальний зведений бюджет освіти району в 2018 році становив 166 млн.770 тис. гривень, із яких 97 млн. грн. - заробітна плата вчителів. Вперше за останні роки, в 2018 році, винагорода педагогічним працівникам була виплачена в розмірі 100%. За престижність праці вчителі отримують до 30 % надбавки. Значні видатки здійснюються на освітянські потреби районним бюджетом.
Бершадчани системно та послідовно працюють над реалізацією завдань визначених Президентом України Петром Порошенком — створити сучасний освітній простір для дітей.
«Районна влада робить все для того щоб діти мали всі умови для розвитку, незалежно від місця проживання та індивідуальних особливостей. Те, що вкладаємо в дітей, — запорука майбутнього нашої країни.»- наголосив голова райдержадміністрації Іван Стефанцов
З 1 вересня 2018 року в 32 перших класах Нової української школи навчається 511 учнів. Усі кошти державної субвенції та місцевого бюджету, що виділені на створення освітнього простору Нової української школи (майже 2 млн. грн.), освоєно повністю: закуплено дидактичні матеріали, комп’ютерну техніку, шкільні меблі. Додатково залучено кошти спонсорів на загальну суму 169 тисяч гривень. За них придбано багатофункціональні пристрої, класні стаціонарні дошки, телевізори. Спільними зусиллями забезпечено комфортне, сучасне функціональне середовище Нової української школи, яке працює на дитину.
Основою надання високоякісних освітянських послуг є зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти. При цьому створення безпечних і комфортних умов перебування є першочерговими пріоритетами. Тому за 2 останні роки значну роботу здійснено з модернізації шкільних котелень. Переобладнано дев’ять джерел теплопостачання: побудовано 4 модульних котельні та опалювальний пункт, здійснено технічне переоснащення 4 котелень. З метою впровадження енергозберігаючих технологій у 16 школах замінено майже 500 вікон на загальну суму близько 3 млн. грн.
Відновлено теплотрасу в Бершадській ЗОШ, частково відремонтовано систему опалення у Лісничанській, замінено електропроводку в Голдашівській школах, відремонтовано дах Крушинівської школи,
здійснено роботи щодо водовідведення та благоустрою території Бершадської № 3. Проведено капітальні ремонти: спортивної зали Бершадської школи № 2, харчоблоку Бершадської школи № 3, їдальні Серединського закладу освіти, відремонтовано кімнату особистої гігієни Бершадської школи № 1.
Для потреб галузі закуплено 288 сучасних комп’ютерів та ноутбуків на суму понад 5 мільйонів гривень та придбано комп’ютерні столи. Мультимедійних комплексів у 2017 році район налічував лише 10, зараз - 30. Закуплено 8 багатофункціональних пристроїв, так званих «фабрик друку» та принтери.
В районі активно розвивається інклюзивна освіта. Сьогодні інклюзивне навчання запроваджено в 16 закладах, умови створено у 28 класах для 32 особливих діток. На це виділено 418 тис. грн. державної субвенції. Відтепер такі діти мають рівні можливості доступу до освіти відповідно до здібностей, нахилів та індивідуального розвитку. Створено комунальну установу «Бершадський інклюзивно-ресурсний центр».
Зміцнення спортивної бази району серед пріоритетних завдань. Капітально відремонтовано чотири спортивних зали шкіл на суму майже 2 млн. грн., побудовано волейбольно-футбольний майданчик зі штучним покриттям, на що виділено понад 1 млн. грн. Укладено договір на 1,5 млн. грн. для будівництва футбольно-волейбольного майданчика зі штучним покриттям у Війтівській школі. На конкурс проектів Державного фонду регіонального розвитку подано проект будівництва спортивної зали для Баланівської школи, загальна вартість проекту 6 млн.
Район гордиться успіхами спортсменів, які стали переможцями і призерами обласних і Всеукраїнських змагань з футболу, сумо, боротьби греко-римської, легкої атлетики, волейболу, стрільби. Чемпіонкою Європи і призером чемпіонату світу з армспорту стала Дяченко Оксана.
Мешканці кожного населеного пункту Бершадського району повинні мати можливість займатися спортом у комфортних умовах. А зусилля з розвитку дитячого та юнацького спорту сьогодні допоможуть у майбутньому виховати нове покоління здорових та розумних українців.