Свято у Тульчині розпочалось із відкриття оновленого Музею-квартири Миколи Леонтовича, де цього дня зібрались жителі Тульчинської громади, керівники області та міста, народні депутати, професійні і аматорські творчі колективи.
Музей, який було відкрито в далекому 1977 році (оголошеному ЮНЕСКО роком Леонтовича до сторіччя від дня народження композитора), тепер не впізнати. Це сучасний музейний заклад, обладнаний системою інтерактивного спілкування з відвідувачами. Співробітники музейного комплексу з гордістю демонструють збережені раритети: книги з особистим факсиміле Миколи Леонтовича, його партитури, особисті речі родини. Стіни музею прикрашають картини авторства сестри композитора Вікторії. У день відкриття костюмоване дійство перенесло гостей у вітальню та кабінет митця початку двадцятого століття. Байдужим до побаченого та почутого не залишився ніхто.
Колись цей будинок слугував родинним гніздом сім’ї Леонтовича. Переходячи з кімнати у кімнату можна побачити особисте фортепіано композитора, його робочий стіл, дорожню валізу, що з нею Леонтович ходив селами, записуючи народні пісні, які у майбутньому обробляв.
В музеї кожен бажаючий може ознайомитися з невідомими раніше частинами біографії відомого композитора, послухати рідкісні мелодії або подивитися відео про його славетний «Щедрик». Усе це також доступнее англійською мовою.
На запрошення викладачів та студентів Тульчинського коледжу культури бершадчани скористувались CityTour «Леонтович і Тульчин», де екскурсовод Ірина цікаво та емоційно провела екскурсію пам’ятними місцями Тульчина та до музею-квартири Миколи Леонтовича.
Перейшовши до АРТ-КВАРТАЛУ Леонтовича відвідали «Щедрий ярмарок», де можна було купити смаколики на будь який смак.
Територією фестивалю розгорнулась виставка майстрів народної творчості, картини місцевих художників та виставка студентів коледжу культури.