Споконвічно напружена хліборобська праця є визначальною складовою розвитку нашої держави, запорукою її процвітання.
Бершадський район завжди виділявся здобутками та традиціями в аграрній галузі, яка є основою розвитку громад. На сьогодні - це 182 різних агроформувань, серед яких 22 приватні сільськогосподарські підприємства, 21 сільськогосподарське товариство, 137 фермерських господарств та 2 інших суб’єктів господарювання. В районі сільськогосподарськими підприємствами використовується 69,4 тис.га сільськогосподарських угідь, з них 68,5 тис.га – ріллі.
Завершився ще один аграрний рік, він приніс турботи, багато праці, неспокою, радості і звичайно ж здобутки та урожайні засіки. Цьогоріч на полях району зібрано врожай зернових і зернобобових культур 108,8 тис. тонн, при середній врожайності 56,3 ц/га. Урожайність озимої пшениці склала 58 ц/га, ячменю 51ц/га, озимого ріпаку 28,0 ц/га. Кукурудза зібрана на площі 20400 га, намолочено 178,7 тис.тонн, при середній урожайності 87,6 ц/га. Зібрано соняшнику на площі 15260 га, намолочено 5,55 тис. тон при урожайності 36,4 ц/га. Соя зібрана на площі 1255 га при урожайності 24,2 ц/га. Цукровий буряк зібрано на площі 607 га, урожайність склала 383 ц/га. Під урожай наступного року посіяно 2400 га озимого ріпаку, 12100 га озимої пшениці та 610 га озимого ячменю.
У структурі посівних площ зернові займають 60%, технічні — 37%, що відповідає науково обґрунтованим нормам. Зміна клімату: підвищення температури, посуха вплинули на структуру посівів. Ці процеси спонукали аграріїв переходити на більш посухостійкі культури, сорти і гібриди
Тваринництво відіграє важливу роль в аграрному сегменті економіки. Веденням тваринництва в районі займаються 12 підприємств. В сільськогосподарських підприємствах району утримується 3479 голів ВРХ, в т.ч. 1410 корів, 8804 голів свиней,та понад 653 тис. голів птиці. У поточному році вироблено 11,1 тис.тонн м’яса та надоєно 80 тис.тонн молока.
В галузі працює 1446 чоловік, яким з початку року виплачено 98,3 млн.грн. заробітної плати. Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника становить 7556 грн.
У 2019 році орендарями сільгоспугідь вже виплачено власникам земельних паїв 140,8 млн.грн. орендної плати.
Аграрний сектор економіки є базовим у нашому районі, в якому працюють дбайливі господарі. Завдяки високому професіоналізму, аграрники не лише займаються господарством, а допомагають у вирішені соціальних питань, проблем інфраструктури населених пунктів, наповнюють бюджет, допомагають пенсіонерам і ветеранам, школам, лікарням, приймають участь у різноманітних проєктах. Сільгоспвиробники району активно долучилися до підтримки бійців, які перебувають в зоні АТО. Аграрії роблять все можливе для розвитку економіки нашого району. Сьогодні саме сільське господарство, переробна та харчова промисловість є тією основою, котра дозволить постати економічно сильній Україні.
День працівників сільського господарства - це свято людей праці, для яких безмежна шана до рідної землі визначила не тільки професію, але й людську долю. Працівники сільського господарства залишаються прикладом працьовитості і стійкості, вірності і відданості своїй справі. День працівників сільського господарства - свято, що традиційно підсумовує кропітку працю аграріїв, завершує хліборобський рік, сповнений хвилюваннями і турботами про врожай.
Тож напередодні професійного свята щира вдячність працівникам сільського господарства за працю. Міцного здоров’я, щастя, благополуччя, злагоди і радості у родинах, благодатної ниви і щедрих врожаїв, мирного неба та хай в усіх буде хліб і до хліба на столі!