Президент Петро Порошенко в інтерв’ю польському TVN24 наголосив, що Росія напала на українські кораблі та військових у нейтральних водах. Також, за словами Петра Порошенка, є інформація, що біля кордонів з РФ останні два місяці зростає кількість російських військ, танків, ракетних систем.

Президент відзначив негайну реакцію міжнародних партнерів на агресію Росії в Азовському морі і нагадав, що відбулася низка телефонних розмов з лідерами країн, в тому числі з Президентом Польщі Анджеєм Дудою. Глава держави наголосив, що польський лідер є адвокатом і важливим партнером країни не лише в Європейському Союзі, але і в Раді безпеки ООН. «Польща в координації з нашими партнерами зі США, Франції, Великобританії, запускає спеціальну резолюцію Ради Безпеки і ми маємо абсолютно рішучі слова на адресу Росії, як країни агресора.», - розповів Петро Порошенко. Також була заява країн «Великої сімки» та ЄС. 

«Це акт агресії і він підриває безпекову ситуацію у всьому світі. Але в той час, коли Європа робить заяву, Росія нападає. В даній ситуації ми повинні краще координувати наші кроки, щоб Росія не змогла атакувати країну, яка бореться за свободу, демократію і не створює жодних проблем для Росії та її територіальної цілісності», - зазначив він. Тому, за словами Президента, Міністр закордонних справ України відвідає зустріч Ради ЄС на рівні міністрів та інші інституції, щоб напрацювати кроки. «Можливі кроки – пакет санкцій по Азову для тих, хто брав участь в цій провокації», - зауважив він. Президент наголосив, що Україна з самого початку вимагала негайно звільніти кораблі та українських моряків без будь-яких умов. «Вони військовополонені і Росія не має жодної юрисдикції на моїх солдатів. Вони нічого не порушили», - наголосив він.

Президент також назвав можливим варіантом санкцій - зупинку будівництва  «Північного потоку-2», який є інструментом Росії впливати на безпеку всього ЄС та отримувати додаткові кошти і який є політичновмотивованим проектом. «Сподіваюсь, ЄС буде мати достатньо політичної волі, щоб продемонструвати єдність та солідарність з Україною», - підкреслив Глава держави.

На уточнююче запитання, чому західні партнери мають прислухатись до пропозицій щодо санкцій проти РФ, Глава держави наголосив: «Всі боялися агресію на сході моєї країни назвати агресією – це конфлікт, криза сходу України. Боялися назвати нелегальну анексію Криму агресією… Тепер інший час. Росія небезпечна не лише через агресію на сході України, анексію Криму і нині намагання окупувати Азовське море». Президент нагадав, що РФ намагалася пояснити збиття літака МН17 багатьма версіями, а нині весь світ представив докази, що це російська ракета і екіпаж.

«Може хтось із наших західних партнерів вважає, що Україна дуже далеко. Але в цей самий час в центрі Великої Британії у 21 столітті РФ вчинила хімічну атаку і знову каже, що це не ми. Поки британські служби із розслідування не представили докази, що це Росія… Ніхто не знає, кого Росія надумає атакувати завтра. Можливо, російські війська захочуть захищати «Північний потік-2» чи атакувати Балтійські країни. Може Росія захоче уразити виборчу систему як були спроби в Нідерландах і в підтримці Brexit тощо. В цій ситуації ми вимагаємо знову єдності ЄС та світу», - наголосив він.

Щодо ролі Польщі, Глава держави подякував за позицію сусідньої країни останні 4,5 роки. «Для нас дуже важлива не лише підтримка української територіальної цілісності та суверенітету. Польща для нас один з важливих радників у проведенні реформ, для прикладу децентралізації. Освітня реформа, дерегуляція, покращення інвестиційного клімату, економічні реформи також проводяться за підтримки польських радників», - зауважив Петро Порошенко.

Окремо Президент відзначив співпрацю в секторі безпеки та оборони. Зокрема, польські військові можуть ознайомитись з українським досвідом у боротьби з російської агресією. «Будемо раді поділитися цим досвідом з нашими польськими друзями та партнерами. Така співпраця допоможе Польщі бути у безпеці і більш сильною, що нам і потрібно, бо Польща наш друг, партнер та адвокат», - підкреслив Президент.

https://www.president.gov.ua/news/prezident-v-intervyu-polskomu-tvn24-nihto-ne-znaye-kogo-rosi-51826 

Шановні співвітчизники!

Сьогодні ми відзначаємо одне з найбільш знакових свят доби Незалежності, яким засвідчуємо надзвичайно важливу роль місцевих представницьких органів в процесах Українського державотворення, – День місцевого самоврядування.

Голова Українського Парламенту, підписавши Закон України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», зазначив: «Ми ухвалили цей Бюджет, дотримавшись всіх вимог бюджетного законодавства - до 1 грудня».


«Маємо, до речі, об’єктивно всі передумови для спокійного проведення виборів в об'єднаних територіальних громадах, так само як для підготовки до офіційного старту президентських виборів», - наголосив Президент на Форумі місцевого самоврядування.

Глава держави нагадав, що позавчора вніс до Верховної Ради України як невідкладний проект закону України «Про внесення зміни до статті 28 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» щодо забезпечення проведення місцевих виборів, призначених на неділю, 23 грудня 2018 року».

Президент повідомив, що в цьому законі йдеться про те, щоби зробити виняток і провести голосування в низці новоутворених об’єднаних територіальних громад. Але при цьому він зауважив, що проведення цих виборів можливе в разі ретельного відпрацювання цього питання з Центральною виборчою комісією, юридичними службами, міжнародними партнерами України.

«Ключова позиція, що вибори мають бути вільними і викликали довіру у людей», - підкреслив Президент. Глава держави зазначив, що в цілому по країні вже сформовано, за останніми даними, 874 об’єднані територіальні громади, 665 з яких отримали збільшену структуру дохідної частини та перейшли на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом.

https://www.president.gov.ua/news/ye-vsi-peredumovi-dlya-spokijnogo-provedennya-viboriv-v-obye-51754 

Під час робочої поїздки до Івано-Франківської області Президент Петро Порошенко вшанував пам’ять героя Небесної сотні Романа Гурика. Разом із батьками Романа Глава держави поклав квіти до пам’ятника студентам та викладачам, котрі загинули у боротьбі за незалежність України.

Президент Петро Порошенко наголошує, що ніколи раніше влада не приділяла стільки часу і стільки уваги проблемам осіб з інвалідністю. І питання забезпечення активної участі осіб з інвалідністю у суспільному житті є одним із важливих питань, якими опікується влада.

Президент Петро Порошенко під час Всеукраїнської наради з питань створення безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю наголосив, що важливим фактором доступності є універсальний дизайн або розумне пристосуванням об’єкта чи послуги.

Під час перебування на Хмельниччині Президент Петро Порошенко взяв участь у засіданні Регіональної ради розвитку області та наголосив, що історичне рішення Священного Синоду Вселенського Патріархату про автокефалію української православної церкви можна порівняти з референдумом 1 грудня 1991 року про незалежність України.

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з Державним секретарем США Майклом Помпео.

Президент поінформував американську сторону про вчинений Росією акт збройної агресії проти України в акваторії Керченської протоки, а також відповідні кроки української сторони, зокрема запровадження режиму воєнного стану.

Президент України відзначив, що такі протиправні дії Росії є абсолютно неприйнятними та мають отримати найжорсткішу реакцію міжнародної спільноти, в тому числі посилення санкцій проти РФ.

Співрозмовники скоординували кроки для подальшої протидії російській агресії проти України, в тому числі в районі Керченської протоки.

https://www.president.gov.ua/news/prezident-proviv-telefonnu-rozmovu-z-derzhsekretarem-ssha-51394

 

Президент Петро Порошенко наголошує, що воєнний стан буде введений у декількох областях, лише у випадку наземної операції регулярних військ Росії за межами операції Об’єднаних сил і за межами незаконно анексованого Криму.

«Проектом Закону, яким затверджується Указ, передбачається за підсумками обговорення запровадження воєнного стану виключно в областях, які розташовані вздовж російського кордону, вздовж придністровської ділянки українсько-молдовського кордону і вздовж узбережжя Азовського і Чорного морів», - підкреслив Глава держави на засіданні Верховної Ради.

«Саме там, де може бути нанесений удар», - особливо підкреслив Петро Порошенко.

Воєнний стан вводиться в таких областях: Вінницька, Луганська, Донецька, Запорізька, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Чернігівська, Херсонська, а також внутрішні води Азово-Керченської акваторії.

https://www.president.gov.ua/news/glava-derzhavi-voyennij-stan-bude-zaprovadzhenij-lishe-u-dek-51386

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з Генеральним Секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.

Петро Порошенко поінформував про брутальний акт агресії Росії проти України в Азовсько-Чорноморській акваторії та дії України у відповідь, в тому числі запровадження режиму воєнного стану.

Глава Української держави закликав посилити міжнародний тиск на Росію задля негайного звільнення українських моряків та кораблів.

Генсек НАТО висловив підтримку територіальної цілісності та суверенітету України і закликав Росію дотримуватися норм міжнародного права та свободи судноплавства в акваторії Азовського та Чорного морів.

Порошенко і Столтенберг домовилися про термінове скликання надзвичайного засідання Комісії Україна-НАТО через агресію Росії.

Президент України та Генсек Північноатлантичного Альянсу обговорили загрози регіональній безпеці внаслідок непередбачуваних дій Росії.

Під час розмови було домовлено продовжити контакти на найвищому рівні.

https://www.president.gov.ua/news/poroshenko-i-stoltenberg-domovilisya-pro-terminove-sklikanny-51346

Президент Петро Порошенко звернувся до керівництва Російської Федерації з вимогою звільнити українських моряків та кораблі, затримані в Керченській протоці.

«Я звертаюся до керівництва Російської Федерації з вимогою негайно звільнити українських військовослужбовців, які в порушення міжнародного права, брутально були затримані і доля яких невідома», - підкреслив Глава Української держави на засіданні Ради національної безпеки і оборони.

«Ми вимагаємо терміново їх передати українській стороні разом з кораблями і терміново зробити деескалацію ситуації, яка слалася в Азовському морі - як перший крок, і деескалацію по інших напрямках», - наголосив Президент.

Глава держави зазначив, що очікує швидкої реакції на його звернення.

https://www.president.gov.ua/news/prezident-vimagaye-vid-kerivnictva-rosiyi-negajnogo-zvilnenn-51342

«Ми з вами напередодні історичних змін в українському духовному просторі. Здійснюється мрія, якій не 27 і не 332, а тисяча років. Мрія про автокефальну помісну православну соборну українську церкву. Про зміцнення і новий розквіт Київської духовної традиції, започаткованої Хрещенням Київської Русі-України рівноапостольним князем Володимиром Великим», - сказав Президент Петро Порошенко під час виступу на ХІ Світовому конгресі українців.

Рада національної безпеки і оборони України під головуванням Президента Петра Порошенка схвалила рішення запропонувати Президенту України запровадити воєнний стан строком на 60 діб. РНБО визначила за необхідне ввести в Україні особливий правовий режим для створення умов з відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загроз для незалежності та територіальної цілісності України.


  1. Володимир Гройсман на нараді з медреформи: Ми змінюємо філософію роботи медгалузі і забезпечуємо мотивацію лікарів працювати краще
  2. Наступний рік має стати роком нових можливостей і посилення напрацьованого позитиву, – Володимир Гройсман
  3. Президент: Амбітна реформа сільської медицини та будівництво гуртожитків для військових стали можливими завдяки поверненню до бюджету 44 млрд гривень, вкрадених попередньою владою
  4. Президент: Країни світу не визнають фейкові вибори на окупованому Донбасі
  5. Відчуваємо потужну міжнародну підтримку у захисті суверенітету України та в проведенні реформ - Президент за результатами зустрічей у Парижі
  6. Голова Верховної Ради України Андрій Парубій переконаний, що факти нападів на громадських активістів мають бути під пильною увагою Верховної Ради
  7. Володимир Гройсман: Фінансування культури не має відбуватися за залишковим принципом
  8. Прем’єр-міністр: Процес детінізації зарплат набирає обертів і буде продовжений
  9. Україна вдячна Вселенському Патріархату за мудре рішення – Президент про надання автокефалії українській Церкві
  10. Результати засідання РБ ООН з «українського питання» засвідчили триваючу міжнародну ізоляцію Москви — Президент

Сторінка 1 із 4

Грудень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Банери

 

 


 

 

 

052575
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Минулого тижня
Цього місяця
Минулого місяця
За весь час
784
758
8441
35097
10371
33431
52575

Ваш IP: 34.228.41.66
2018-12-09 23:25