Інформація про діяльність

Наразі  державна служба зайнятості перебуває на шляху реформування і готова до активних та дієвих програм модернізації.
     Про сьогодення служби зайнятості району розповість директор Бершадського районного центру зайнятості Ігор Кізлов.
   В непростих умовах сучасності ми намагаємося зробити соціальні послуги для наших клієнтів більш доступними та якісними.
Незважаючи на напружену ситуацію на ринку праці Бершадський районний центр зайнятості продовжує активну діяльність у сфері працевлаштування громадян. З початку  2017 року загальна чисельність громадян, які звернулись за послугами, складає 2619 незайнятих громадян, 896 з яких  змогли знайти роботу за  сприяння служби зайнятості району.
      Державна служба зайнятості на сьогодні є надійним посередником на ринку праці між роботодавцем, який має потребу в кадрах, та людьми, які шукають роботу. Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» роботодавці зобов’язані інформувати службу зайнятості про вільні вакантні посади і робочі місця. Разом з тим, роботодавець може й самостійно шукати претендентів на вакансії.
      Однак при укомплектуванні вакансій за сприяння служби зайнятості роботодавець має ряд переваг. Насамперед, він не витрачає час та кошти на пошук претендентів на вакансії, бо фахівці центрів зайнятості підберуть з числа людей, які шукають роботу, працівників відповідно до вимог роботодавця, попередньо домовляться з ним про дату зустрічі з претендентами на вакансії на базі підприємства чи центру зайнятості. Протягом 2017 року такими перевагами скористались 120 роботодавців, які подали до центру зайнятості інформацію про 1072 вакансії.
   Служба зайнятості також може організувати професійне навчання безробітних на замовлення роботодавця за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Якщо безробітний не має достатніх професійних навиків або досвіду, то центр зайнятості організовує його стажування безпосередньо на базі підприємства. За час такого стажування особа зі статусом безробітного вдосконалює свої професійні якості, адаптується на майбутньому місці праці до умов виконання робіт, до обладнання, технології та колективу. У 2017 році нами було організовано стажування 218 безробітних.
     За бажанням роботодавців Бершадський центр зайнятості організовує, як у центрі зайнятості, так і на підприємстві міні-ярмарки вакансій, презентації роботодавців, аби безробітні знайшли роботу і більше дізналися про те чи інше підприємство. Роботодавці, які відвідують центр зайнятості, мають нагоду підвищити свою поінформованість та обізнаність про стан ринку праці, про застосування чинного законодавства про зайнятість населення та загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
   Важливим напрямком роботи центру зайнятості є залучення безробітних до громадських та інших робіт тимчасового характеру. У результаті  співпраці із Бершадською міською та  Бирлівською, Баланівською, Серебрійською, Сумівською, Флоринською, М»якохідською сільськими радами, протягом 2017 року у громадських роботах взяли участь 64 безробітних. На 13 підприємствах  у тимчасових роботах було зайнято 218 безробітних.
  Роботодавців району ми заохочуємо до створення нових робочих місць шляхом надання компенсацій єдиного соціального внеску за працевлаштування безробітних на новостворені робочі місця. Правом отримати таку фінансову підтримку у 2017 році скористались 3 роботодавці, які створили 6 нових робочих місць, крім того власну справу змогли започаткувати 3 безробітних, які отримали допомогу по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності.
    За роки діяльності служби зайнятості склався позитивний образ нашої організації, як сучасної, інноваційної служби. Вже не є новинками відеорезюме, відеопрезентації вакансій, онлайн-співбесіди. Служба зайнятості прагне бути на крок попереду. Дуже важливо бути ближчими до людей, консультувати, направляти, а найголовніше – надавати допомогу в пошуку гідної роботи із достойною заробітною платою. Новий сервіс із онлайн - реєстрації на прийом допомагає шукачам роботи заощадити час та підійти до пошуку роботи більш продуктивно. Завдяки сервісу можна не виходячи із дому записатись на первинний прийом до будь-якого центру зайнятості або отримання консультації. У разі, якщо людина зарезервувала для себе час, їй не потрібно отримувати талон на відвідування, а необхідно безпосередньо звернутися до фахівця центру зайнятості. Послуга електронної черги реєстрації безробітних  доступна громадянам на порталі Державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua  через рубрику «Електронні послуги».
    Спеціалісти центру зайнятості  готові оперативно реагувати на ситуацію на ринку праці та надавати реальну допомогу громадянам, які шукають роботу і роботодавцям, які шукають працівників.   Усі послуги роботодавцям та шукачам роботи служба зайнятості надає безкоштовно.