Служба у справах дітей Бершадської райдержадміністрації інформує, що протягом 2015 року було:

1. Проведено 25 профілактичних рейдів «Неблагополучна сім’я», «Діти вулиці» на території  с. Яланець, 2 — с. Війтівка, с. Бирлівка, 2 — с. Кидрасівка, с. М’якохід, с. Маньківка,  с. Осіївська, с. Лісниче, 2 - Серединка, Красносілка, с. Чернятка, с. Шляхова та 2 - Флорино та 8 рейдів у м. Бершаді. Під час проведення рейдів було виявлено 11 дітей, що перебували у розважальних закладах після 22.00 год. без супроводу дорослих, 6 з них розпивали спиртні напої. 8 неповнолітніх були попереджені щодо недопущення перебування без супроводу батьків після 22.00 у кафе та барах. Батьків дітей попереджено про відповідальність за неналежне виконання своїх батьківських обов’язків та недопущення скоєння 2 дітьми повторних злочинів.
З вулиці були вилучені та доставлені до Бершадської ОЛІЛ 3 дітей, що були залишені без догляду матері на довгий час. За результатами рейдів здійснюється збір документів на 3 дітей для постановки їх на профілактичний облік служби, як таких, що опинились у складних життєвих обставинах. Батьків дітей попереджено про відповідальність за неналежне виконання своїх батьківських.

2. Службою здійснюється контроль за дотриманням прав та законних інтересів дітей у навчальних закладах району, недопущення фактів жорстокого поводження щодо дітей, насильства по відношенню до дітей, профілактичні заходи щодо правопорушень, вживання алкоголю та тютюнових виробів учнями шкіл. У поточному кварталі службою направлено 122 листи коордиційного характеру у напрямку профілактики безпритульності, бездоглядності. Під час перевірки делегованих повноважень у сільських радах перевіряється стан правовиховної роботи школах району. Відрахувань із навчальних закладів без погодження служби не було. Порушень не виявлено.  Службою у справах дітей, під час перевірок найбільше звертається увага на роботу педагогічних колективів щодо  профілактичної роботи з метою недопущення фактів жорстокого поводження щодо дітей, насильства по відношенню до дітей, профілактичні заходи щодо правопорушень, вживання алкоголю та тютюнових виробів учнями шкіл.
Службою, у вересні 2015 року, було проведено профілактичний захід «Рейд Урок» під час якого виявлено 1 дитину, що не приступила до занять у школі. В ході  заходу було з’ясовано, що дитина разом із батьками переїхала на постійне місце проживання у іншу область. Разом із тим, під час проведення заходу, 21 дитині шкільного віку, що перебували на обліку служби як такі, що опинились у складних життєвих обставинах, було надано подарункові набори (шкільне приладдя) на суму 1100.00 грн.

3. У  2015 році проведено 30 засідань комісії з питань захисту прав дитини на яких було розглянуто 118 питань.
4. З метою розширення мережі дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей та сприяння влаштуванню дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до сімейних форм  виховання службою у справах дітей проводились ряд заходів:
- неодноразово в ЗМІ  проводиться інформаційно-просвітницька робота щодо популяризації сімейних форм виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування;
- постійно організовується проведення семінарів з питань функціонування ДБСТ, прийомних сімей, створення інших форм сімейного виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування;
-  встановлено прямий контакт з керівниками релігійних конфесій району, під час спілкування з ними вивчалась можливість влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сім’ї прихожан, підтримки сімей, які опинились в кризовій ситуації з метою недопущення дитячої бездоглядності, надання допомоги сім’ям, які виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Враховуючи вимоги указів Президента та постанов КабМіну служба координує діяльність органів місцевого самоврядування та виконавчої влади та спільно з районним центром соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді проводить соціальну рекламу серед громадян щодо сімейних форм виховання: усиновлення громадянами України, влаштування під опіку чи піклування громадян, в прийомні сім’ї.
Службою створено банк даних потенційних кандидатів в усиновителі. З кандидатами в усиновителі проводиться робота по підбору бажаних дітей: знайомство з банком даних, встановлення особистого контакту між ними.
На первинний облік поставлено 8 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Знято з обліку 17 таких дітей.
Розпорядженням голови Бершадської РДА від 22.12.2015 №470 створено прийомну сім’ю на базі родини Теслюк Н.Д.  передано на виховання та спільне проживання дитину, позбавлену батьківського піклування Бойко Кіру Олександрівну, 23.07.2014 року народження.
5. Проведено обстежень умов проживання 35 сімей. За результатами рейдів у 2015 році поставлено на профілактичний облік служби 15 дітей з 5 сімей, як таких, що опинились у складних життєвих обставинах. 1 з дітей у зв’язку із скоєнням  психологічного насильства в сім'ї, а 14  — у зв’язку із  ухилянням батьків від виконання своїх батьківських обов’язків. Батьків дітей попереджено про відповідальність за неналежне виконання своїх батьківських обов’язків та жорстоке поводження з дітьми. обов’язків та жорстоке поводження з дітьми.
6. З метою контролю за реалізацією положень Конвенції 182 “Про заборону та негайні дії щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці” та додержанням законодавства про працю неповнолітніх службою у справах дітей Бершадської райдержадміністрації проводиться відповідна робота.
На території району працюючих неповнолітніх немає.
Встановлено постійний контроль за дотриманням вимог Закону України «Про працю неповнолітніх» та Законів України «Про зайнятість населення», «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», щодо використання заброньованих робочих місць.
Вишукуються всі можливі засоби для працевлаштування молоді, вносяться пропозиції районній службі зайнятості щодо коригування встановленої квоти робочих місць на підприємствах, установах, організаціях.
7. Протягом 2015 року було прийнято 51 розпорядження голови Бершадської райдержадміністрації.
8. На виконання  районної програми «Захистимо дитинство на період 2011-2015 рр.» на 2015 рік  виділено 99 000 гривень з яких використано 96676 гривень. В дитячих таборах службою оздоровлено 33 дітей шкільного віку соціально - вразливих категорій (діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, обдаровані, діти з багатодітних та малозабезпечених дітей, діти , які знаходяться на диспансерному обліку тощо).  Діти оздоровлювались в ДЗОВ «Колос» та ДЗОВ «Дружба»