Тематичний семінар з протидії домашнього насильства “Розірви коло - зупини насильство!”

        Питання  домашнього насильства було актуальним завжди, адже  за статистичними даними  більшість українських жінок піддаються різним формам знущань та принижень. З метою запобігання домашньому насильству  щороку  з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

         Цьогорічна акція проходить під гаслом “Розірви коло - зупини насильство!”. Протягом 16 днів  на загальнодержавному рівні презентуються нові стратегії протидії насильству, інструменти формування гендерно-чутливих політик, проєкти підтримки постраждалих, соціальні ролики щодо проявів домашнього насильства. Так, за даними організаторів акції, кожна п’ята українка страждає від сімейного насильства, кожен третій чоловік був свідком насильства батька над матір’ю, лише половина українців знають, як розпізнати економічне насильство.

          Працівниками управління соціальної та молодіжної політики проводиться  постійно роз’яснювальна робота з питань запобігання домашньому  насильству.

          В рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» 29 листопада 2019 року на базі Бершадської районної філії ОЦЗ відділом сім’ї, молоді та оздоровлення  управління соціальної та молодіжної політики райдержадміністрації  проведено тематичний семінар: “Розірви коло - зупини насильство!” із безробітними, які перебувають на обліку. У заході взяли участь 30 осіб вказаної категорії.

       Головний спеціаліст  відділу сім’ї, молоді та оздоровлення Галина Іванченко зазначила, що домашнє насильство як явище торкається не лише жінок. Зокрема, за аналізом Міністерства соціальної політики, до якого протягом останніх 10 місяців надійшло 95 тисяч звернень щодо фактів проявів домашнього насильства, 10 тисяч звернень - від чоловіків, і 763 звернення - від дітей. Міністерство внутрішніх справ зробило 105 приписів щодо фактів домашнього насильства.

       Акцентувалась увага на тому, щоб не замовчувати факти насильства  та необхідності дій у разі, якщо довелося  зіткнутися із насильством. Особливо вразливими є діти, які стають свідками насильства, адже вони потім  переносять його у дитяче середовище під виглядом булінгу.

 

       Спеціаліст Бершадської районної філії ОЦЗ Людмила Жданович зауважила, що категорія людей, які погоджуються на виконання будь – яких робіт, можуть зіткнутися із різними формами насильства.

      Представник Бершадського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Антоніна Янчук зупинилася на видах домашнього насильства  та службах підтримки  постраждалих.

        З метою попередження домашнього насильства та отримання допомоги було розповсюджено тематичні буклети: «Зупини домашнє насильство», «Насильство в сім’ї? Отримай допомогу!», « Борись за себе!».

        Буклети містять алгоритм дій у разі випадків домашнього насильства та телефони Національної «гарячої лінії»,  кол – центру Мінсоцполітики, координаційного центру з надання правової допомоги, місцевих органів, куди можна звернутися за інформаційною, психологічною та правовою допомогою.

        Детальніша інформація за тел..: управління соціальної та молодіжної політики  райдержадміністрації 2-18-63.( конфіденційно).

 

Щорічна акція “16 днів проти гендерного насильства” ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства у 1991 році.

25 грудня відзначається Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня - День прав людини. У проміжок між цими датами відзначається 1 грудня міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня - Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня - Міжнародний день людей з інвалідністю, 5 грудня - Міжнародний день волонтера.

Начальник управління

Гаврилишина Людмила Іванівна

Адреса: 24400 м. Бершадь вул. Миколаєнка,25
Телефон: 
(04352) 21863,

(04352)24395, (04352)24203


E-mail: usmp_bershad@vin.gov.ua

Анонсы событий

Август 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
  • Адміністративні послуги
  • О районе
  • РГА
  • Местное самоуправление
  • Экономика, инвестиции
  • Обращение граждан
  • Публичная информация
  • Гражданское общество
  • Административные услуги
  • Более