7 кроків для створення органу управління освітою в ОТГ – презентовано інструкцію та шаблони для управлінців

3 грудня 2020 року МОН спільно з проєктом DECIDE, Мінрегіоном і Всеукраїнською асоціацією ОТГ презентували кампанію «Освіта у нових громадах від А до Я». Також опубліковано порадник із шаблонами типових документів стосовно того, як створити орган управління освітою у громаді (ЗАВАНТАЖИТИ).

Мета кампанії «Освіта у нових громадах від А до Я» — допомогти головам і управлінцям освітою новоутворених і реорганізованих громад сформувати ефективну систему управління освітою.

«Вже зараз у новостворених громадах відбувається процес створення органу управління освітою, а найближчим часом необхідно планувати бюджети, стратегію розвитку освіти. Кампанія “Освіта у нових громадах від А до Я” допоможе управлінцям зробити це легко і швидко», – зазначила Любомира Мандзій, заступниця міністра освіти і науки.

В’ячеслав Негода, заступник міністра розвитку громад та територій, наголосив: «5 років тому, коли перші громади почали об’єднуватись, не було напрацьованих механізмів і кращих практик управління освітою на місцях. Але вже зараз новостворені громади мають приклади того, як завдяки реформі децентралізації можна покращити освіту для громадян».

Ключові теми кампанії — формування органів управління освітою, фінанси, управління мережею закладів освіти, міжмуніципальне співробітництво, стратегічне планування і комунікація з громадськістю. Заплановано:

 • 6 практичних порадників із шаблонами типових документів;
 • понад 30 вебінарів і консультативних сесій;
 • відеоінструкції, інфографіки та чек-листи;
 • обмін найкращими практиками громад.

Завантажити матеріали і зареєструватися для участі у вебінарах можна на сайті novihromady.decide.in.ua.

«Швейцарія підтримує українських партнерів для того, щоб у кожній громаді діти мали рівний доступ до якісної освіти. На громади покладена велика відповідальність, і ми раді підтримати їх експертно у процесі створення кращої системи освіти на місцях», — зауважила Ніколь Рудер, директорка Швейцарського бюро розвитку і співробітництва в Україні.

Під час першої онлайн-сесії презентовано порадник із детальною інструкцією, як створити орган управління освітою в громаді за сім кроків і шаблоном типових документів. Експерти пояснюють, що необхідно:

 1. Внести зміни до чинної структури апарату ради та її виконавчих органів. 
 2. Створити орган управління освітою і затвердити його положення.   
 3. Призначити керівника і врегулювати трудові відносини з іншими працівниками.
 4. Провести державну реєстрацію органу управління освітою як юридичної особи і взяти його на облік у ДПС як платника податків.
 5. Подати картки підписів до Управління державної казначейської служби України, зареєструватися в єдиному реєстрі розпорядників бюджетних коштів.
 6. Затвердити посадові інструкції.
 7. Укласти та зареєструвати колективний договір.

Завантажити детальний порадник із шаблонами можна також за посиланням: https://novihromady.decide.in.ua/#rec255900219.

«Від злагодженої діяльності органів управління освітою, ефективного використання ресурсів, активної співпраці з громадськістю залежитиме розвиток освіти у громаді. Для підтримки освітніх управлінців ми будемо публікувати нові порадники, інструкції та проводити експертні вебінари і консультації з грудня 2020 по травень 2021 року», — пояснила Наталія Протасова, голова ГО ДОККУ, директорка проєкту DECIDE.


Довідково

«Освіта у нових громадах від А до Я» – це кампанія для голів та управлінців освіти новоутворених і реорганізованих громад. Ключова мета допомогти сформувати ефективну систему управління освітою на місцях. У рамках кампанії буде розроблено шість практичних порадників з управління, розвитку і комунікації, відеоінструкції, інфографіки та чек-листи, проведено понад 30 вебінарів і консультативних сесій, зібрано найкращі практики для громад щодо розвитку ефективної системи управління освітою.

Проєкт реалізує швейцарсько-український проєкт DECIDE — «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» спільно з Міністерством освіти і науки України, Міністерством розвитку громад та територій України і Всеукраїнською асоціацією ОТГ.

Детальніше: novihromady.decide.in.ua та Facebook-сторінці.

1913692
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Минулого тижня
Цього місяця
Минулого місяця
За весь час
2663
2849
5512
15171
38208
1762162
1913692

Ваш IP: 3.239.233.139
2021-01-19 20:59

Анонсы событий

Январь 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Адміністративні послуги
 • О районе
 • РГА
 • Местное самоуправление
 • Экономика, инвестиции
 • Обращение граждан
 • Публичная информация
 • Гражданское общество
 • Административные услуги
 • Более