Зустріч директорів шкіл та заступників з навчально-виховної роботи з в.о. директора Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА Володимиром Буняком

6 лютого 2018 року у приміщенні актової зали КУ РДЮСШ «Ровесник» відбулася зустріч директорів шкіл  та заступників з навчально-виховної  роботи  з  в.о. директора Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА Володимиром Буняком та начальником відділу інклюзивної, спеціальної освіти та виховної роботи Тетяною Лісогурською. На зустрічі були присутні  начальник відділу освіти, фізичної культури та спорту Бершадської РДА Оксана Тартачна, працівники відділу  та методисти РМК.
Очільник освітян області зазначив, що одним з пріоритетних завдань сучасної освіти на шляху реформування є створення опорних шкіл, оскільки це крок до вдосконалення якості та доступності середньої освіти. Мова йде не про закриття шкіл, а про створення і розвиток належної мережі навчальних закладів. Володимир Володимирович наголошував на важливості формування професійного педагогічного середовища. У діалозі обговорювались питання матеріально-технічної бази опорних шкіл, робота закладів освіти в умовах децентралізації та про професійної орієнтації учнів, функціонування навчальних закладів у період реформування освіти тощо.
Також Володимир Буняк розповів про зміни, які слід очікувати в школі. Зокрема, що з 2018 року в Україні стартує Нова українська школа, а з 2023 року – має бути запроваджено ЗНО у 9-х класах, початок роботи профільної школи. Реформа освіти також передбачає ще одну фінансову мотивацію вчителів – зовнішню добровільну сертифікацію, за результатами якої вони отримуватимуть надбавку. Зокрема, педпрацівник, що пройшов сертифікацію, отримає щомісячну доплату протягом терміну дії сертифіката – 20 % від зарплати. Обіцяють надбавки і за вислугу років: за більше ніж три роки – 10 %, за більше ніж 10 років – 20 %, а за більше ніж 20 років – 30 %.
Жити в часи змін та реформ дуже відповідально, зміни в галузі освіти важливим кроком входження нашої держави у європейський освітній простір та індикатором масштабних змін суспільстві вцілому.