Застерігаємо батьків та дітей!

     До України докотилася хвиля щодо груп у соціальних мережах - "групи смерті",  в яких підлітків підштовхують до самогубства.

     На днях про існування таких груп заявили і в департаменті кіберполіції Нацполіції. Правоохоронці опублікували список, в який увійшло декілька сотень акаунтів українців — постійних відвідувачів подібніх спільнот. 
   Правоохоронці наполягають, что подібні спільноти несут загрозу життю та здоров’ю дітей.
В таких групах розповідається про те, якими способами можна себе вбити, яка приваблива смерть, як вона романтична. Підліткам навіюють, що  єдиний  вихід із складних ситуацій  - смерть, що батьків жаліти не потрібно, що вони дійсно нікому не потрібні і життя їм набридло. Їх ніхто не розуміє і єдине правильне рішення, яке може бути - смерть.
Підлітки місяцями спілкуються в таких групах. З ними спілкуються, звичайно дорослі люди, гарні психологи, які і вкладають суїцидальні думки в дитячі голови.  Хлопцям та дівчатам дають різні завдання, тести, підводячи їх до смерті.
         Все це здавалося б  чимось нереальним, якби не було фактів, що від рук таких «інтернет-помічників» вже загинули десятки підлітків по всій країні.
Про такі випадки  вже неодноразово розповідали в телевізійних новинах на різних каналах телебачення.
Стає страшно за наших дітей. Хто знає, з ким вони спілкуються в соціальних мережах і в яких групах знаходяться. А що найбільше насторожує, що все це відбувається в інтернеті – там, де майже немає контролю, там де закону дуже важко працювати. Виявити адміністраторів «груп смерті» спецслужбам не завжди вдається вчасно і тоді стається непоправне.
Спеціалісти говорять, що спровокувати думки про самогубство у підлітка можуть два фактора – кризовий період статевого дозрівання, коли і тіло і розум адаптуються до зміненого гормонального рівня, і соціальний тиск батьків та ровесників.  Підвищують напругу в свідомості дитини і підвищені вимоги до них.
Кандидат психологічних наук Борислав Хомуленко говорить: «Буває, бажання зробити дитині «якнайкраще» може визвати у неї яскраве небажання жити. Не потрібно намагатись виростити з тополі дуб, приймайте свою дитину такою, якою вона є».
Насторожити повинна раптова замкнутість і бажання бути на самоті, відсутність захоплення, цікавості до навколишнього світу. Це можуть бути перші дзвіночки, які сповіщають, що підліток думає про самогубство.
Тому закликаємо батьків, будьте пильними! Говоріть зі своїми дітьми про їх проблеми, не будьте байдужими, пасивними, бо хто знає, куди вони звернуться за підтримкою, якщо не будуть отримувати її від вас. Слідкуйте за поведінкою своєї дитини. Підтримуйте своє чадо незалежно від зовнішніх обставин.

Служба у справах дітей