З проблемними питаннями – до районної влади

13.09.2018 в райдержадміністрації відбувся черговий особистий прийом громадян.   Із наболілими питаннями сусідських суперечок до керівника апарату райдержадміністрації Тетяни Гресько звернулись жителі Устянської та Яланецької територіальних громад. Так громадяни певний час конфліктують із сусідами з приводу ненадання згоди щодо приватизації земельної ділянки, розміщення будівельних матеріалів біля воріт; ліквідації дерев, що ростуть на межі. Як зазначили заявники, органи місцевого самоврядування на місцях на прохання розібратися в ситуації реагують неналежним чином. Отже, формальний підхід до розгляду звернень посадовими особами органів місцевого самоврядування змусив громадян звертатися до влади вищого рівня. З метою уникнення подібних звернень головам територіальних громад необхідно вживати додаткових заходів щодо розв’язання проблем, які породжують обґрунтовані заяви та у більшій частині справедливе невдоволення громадян.
Під час особистого прийому заявникам надано кваліфіковані роз’яснення, що відповідно до ст. 13 Конституції України - власність не повинна використовуватися на шкоду людині і суспільству. Крім того, згідно зі ст. 103 Земельного кодексу господарі мають так використовувати свої ділянки, щоб власники сусідніх земель відчували найменшу незручність. Також наголошено на основах добросусідства: морально-етичних правилах та дружніх стосунках, які властиві для сусідів, умовах співіснування сусідів, сусідських правах та обов’язках.
Керівником апарату райдержадміністрації по кожному зверненню надано доручення розглянути підняті питання комісійно з виїздом на місця та зазначено конкретні терміни виконання.