ЯК ОБРАТИ СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ

Адміністрація КУ "Бершадський районний центр первинної медико-санітарної допомоги" звертає увагу мешканців Бершадського району на необхідності обрати сімейного лікаря.  Тепер медична допомога не прив'язана до місця прописки або проживання. Кожен українець може вибрати терапевта, педіатра, або сімейного лікаря у будь-якому медичному закладі, а гроші за ваше медичне обслуговування заплатить держава.
КРОК ПЕРШИЙ - ВИЗНАЧІТЬСЯ З ЛІКАРЕМ
Найпростіший варіант - ви знаєте хорошого лікаря, обслуговувались у нього і залишились задоволені результатами. Якщо такого лікаря ви не знайшли, поцікавтеся у родичів, сусідів, друзів, колег - можливо вони вам допоможуть.
Інший варіант - зверніться у будь-який медичний заклад і познайомтеся з лікарями. Інформацію про них можна отримати безпосередньо в реєстратурі. Деякі медичні заклади вже мають свої власні сайти з такою інформацією.
ПАМ'ЯТАЙТЕ, зараз ви не мусите звертатись до лікаря «строго за пропискою», а можете обрати лікаря, який працює біля вашого дому, роботи тощо.
КРОК ДРУГИЙ - ПІДПИШІТЬ ДЕКЛАРАЦІЮ
Заклади первинної медичної допомоги, в яких працюють сімейні лікарі, підписують контракт з Національною службою здоров'я, а пацієнти - декларацію з тими лікарями, яких самі собі обрали.
Декларація підписується безстроково, тобто вам не потрібно буде перепідписувати її щороку. З іншого боку, якщо ви вирішите підписати угоду з іншим лікарем, ви зможете зробити це у будь-який час.
Основний спосіб заповнення декларації — електронний: лікар внесе ваші дані в систему та роздрукує декларацію, яку ви підпишете у двох примірниках (один із них залишається у вас), - і з цього моменту ви можете звертатись до лікаря у будь- який час. На випадок відпустки або хвороби у вашого лікаря має бути заміна — інший лікар первинної ланки або черговий заклад первинної медичної допомоги.
Один лікар може обслуговувати максимум 2 тисячі пацієнтів. Тож якщо ви впевнені, що знайшли хорошого лікаря, не гайте часу, адже у нього може просто не залишитись місць для нових пацієнтів.
КРОК ТРЕТІЙ - ЗВЕРТАЙТЕСЬ ПРИ ПЕРШІЙ НЕОБХІДНОСТІ
Ви зможете звертатись до вашого лікаря з будь-якими питаннями, пов'язаними зі здоров'ям.
Крім безпосереднього обстеження і лікування, сімейні лікарі в разі необхідності будуть також видавати направлення до вузькопрофільних спеціалістів, виписувати рецепти на ліки, в т.ч. які підпадають під програму "Доступні ліки" (безкоштовні ліки в аптеці, за які платить держава), та будь-які медичні довідки, наприклад, до басейну тощо.
Тож з цих міркувань краще обирати лікаря, який практикує поруч з вами - це скоротить витрати часу на дорогу.
КРОК ЧЕТВЕРТИЙ - НЕ ДАВАЙТЕ ХАБАРІВ
У 2018 році заклад, в якому працює сімейний лікар, почне отримувати від ДЕРЖАВИ пряму річну оплату за обслуговування кожного пацієнта, який уклав з ним договір.
Тож йдучи до лікаря, пам'ятайте, що це не безкоштовна послуга, за яку ви маєте покласти «подяку» в кишеню лікарю. Це медична послуга, за яку заплачено з ваших податків.