Візит керівництва району до Бирлівської територіальної громади: від планування року до позитивних результатів

Голова Бершадської райдержадміністрації Іван Стефанцов та голова районної ради Михайло Бурлака відвідали з робочим візитом Бирлівську територіальну громаду. Розпочався візит із прийому громадян, основним питанням якого було надання матеріальної допомоги  на лікування. 
Сільський голова  Алла Саковська поінформувала керівників району про основні питання соціально-економічного розвитку села,  бюджет на 2018 рік, очікуванні надходження коштів,  стан місцевих податків та зборів.
У Бирлівці  функціонують об’єкти соціально-культурної сфери: школа, дитячий садок, ФАП, бібліотека, будинок культури та ін. Серед позитивних змін – зроблений ремонт у дитячому садочку, заміна паливного котла на ФАПі, що покращило температурний режим закладу. 
Також обговорювалися проблеми та потреби територіальної громади: контроль за водопостачанням та якістю  питної води, створення площадки для сортування сміття, освітлення вулиць, ремонт сільських доріг. Серед питань першочергового значення наголошувалось на забезпеченні земельними  ділянками учасників анти -терористичної операції.
Про потреби Бирлівської загальноосвітньої школи інформував директор навчального закладу Дмитро Сокур. Особлива увага керівництва району зверталась на проведення заходів з енергозбереження та заходи із пожежної безпеки: заміна вікон та електроплит на енергозберігаючі, закупівля вогнегасників,  можливість облаштування куточків пожежної безпеки у закладах соціальної сфери.
Шляхом вирішення даних проблем є участь громади у конкурсах та проектах, які дають можливість залучити  додаткові кошти. Головою райдержадміністрації акцентувалась увага на розробці проектно – кошторисної документації та написання проектів для участі у конкурсах обласного та всеукраїнського рівня, як для територіальних громад, так закладів. Адже, проекти 2018 року  спрямовуються саме  на енергозбереження, покращення екологічного середовища  та  ремонту сільських доріг.
Голова районної ради Михайло Бурлака відмітив, що серед актуальних питань для  господарств населення району є зміна стандартів та вимог до молочної сировини, які вступлять в дію з 1 липня 2018 року. Згідно стандарту в Україні залишиться три сорти молока: екстра, вищий, перший. Наразі молоко, вироблене в господарствах населення, вважається другим сортом. З 1 липня переробні підприємства не зможуть приймати молоко другого Вказане ДСТУ передбачає підвищення вимог до якості сировини, щоб привести держстандарти України до рівня Євросоюзу. Закупівля молока в господарствах населення здійснюватиметься, якщо молоко буде відповідати стандарту.
На території Бирлівської сільської ради у селянських господарствах налічується 100 корів, створено молокопункт, встановлено нове обладнання, але ним ніхто не користується. Тобто є необхідна матеріальна база для створення молочного кооперативу, що й стане вирішенням даної проблеми і дасть можливість селянам не втратити заробітку.
   На завершення візиту голова райдержадміністрації та голова районної ради відвідали Бирлівський ФАП, де оглянули обсяг необхідних робіт для  проведення ремонту. Серед них, облаштування веранди та кладовки для дров, заміна вікон на енергозберігаючі. З метою покращання надання медичних послуг населенню є потреба у кардіографі та маніпуляційному кабінеті.Головою райдержадміністрації І. Стефанцовим було запропоновано написати листа на ім’я головного  лікаря КУ «Бершадського районного центру ПМСД»  з вказівкою всіх потреб  ФАПу  для подальшого їх вирішення. 
Підсумовуючи візит, голова райдержадміністрації Іван Стефанцов зазначив, що саме виїзні прийоми керівництва до територіальної громади  дають можливість вивчити найпроблемніші питання та забезпечити оперативне їх вирішення. Спланувавши свою роботу на початку року, плідно працюючи за визначеними напрямками,  Бирлівська громада матиме позитивні результати у вирішенні проблемних питань громади.