Відбулося засідання ініціативної групи з формування нового складу громадської ради при Бершадській райдержадміністрації

13 квітня 2018 року відбулося засідання ініціативної групи з формування нового складу громадської ради при Бершадській райдержадміністрації. На засідання прибули  6 членів  із 9. Інші були відсутні із поважних причин або, перебуваючи на лікуванні.
На порядок денний виносилося питання про розгляд звернення голови райдержадміністрації  до ініціативної групи  від 12.04.2018 року № 01.1.-39/1848  з питання вжиття заходів щодо підготовки та проведення установчих зборів для формування громадської ради при  Бершадській райдержадміністрації, керуючись Типовим положенням  про громадську раду, затвердженого постановою КМУ від 03.11. 2010 №996, у зв’язку із заявою окремих інститутів громадянського суспільства від 05.04.2018 №1359/16-17). В заяві зазначається, що установчі збори  відбулися із порушеннями Постанови КМУ від 03.11.2010 року № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики».  
Голова ініціативної Групи Антон Андрейцов  повідомив про наявність даного звернення, а більш детально зі змістом звернень познайомила заступник голови ініціативної групи Т. Гресько. Вона зазначила, що до голови райдержадміністрації надійшло звернення від окремих представників інститутів громадянського суспільства (вх.. РДА від 05.04.2018 №1359/16-17). В зверненні зазначається, що під час проведення установчих зборів 04.04.2018 було допущено порушення вимог законодавства. Голова райдержадміністрації ознайомився також з  протоколом установчих зборів. За результатами встановлено, що  під час проведення установчих зборів порушено   постанову КМУ від 03.11. 2010 року № 996. Зокрема п. 7 зазначає  «Склад  громадської  ради  формується  на установчих зборах шляхом  рейтингового голосування за осіб, які особисто присутні на установчих   зборах   та   кандидатури  яких  внесені  інститутами громадянського суспільства». Під час проведення установчих зборів голосування відбулось за осіб. які були відсутні.

Члени ініціативної групи відмітили, що голосування на установчих зборах  проведено відповідно до прийнятого рішення, за яке проголосували всі учасники зборів, в тому числі і ті представники ІГС, які подали заяву про порушення. Під час проведення рейтингового голосування бюлетенями, за них не проголосувала більшість учасників установчих зборів. Також наголошувалось на тому, що рішення установчих зборів прийнято більшістю, тому його необхідно його приймати гідно. А такі маніпуляції свідчать про те, що дані особи  прагнуть стати членами громадської ради не задля вирішення конкретних питань, а створення конфліктної ситуації.

У зв’язку із тим, що, без прийняття головою райдержадміністрації розпорядження щодо затвердження складу консультативно-дорадчого органу, громадська рада не зможе розпочати свою роботу,  ініціативною групою, прийнято рішення щодо проведення  установчих зборів (повторно) по формуванню нового складу громадської ради при Бершадській райдержадміністрації 24 квітня 2018 року об 11 годині в залі засідань райдержадміністрації, дотримуючись вимог чинного законодавства, зокрема постанови КМУ від 03.11. 2010 року №996.