У Бершаді відбувся районний етап ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика

  9 листопада - День української писемності та мови. У цей день традиційно (з 2000 р.) пишуть диктант національної єдності, пошановують кращих популяризаторів українського слова, видавництва, а також стартує  Міжнародний конкурс імені Петра Яцика. Мова розвивається і збагачується лише тоді, коли нею постійно користуються
  На базі Бершадської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №3 відбувся районний етап ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика. Конкурс задумували для того, аби підняти соціальний престиж української мови в Україні. Мета конкурсу – не пошук лінгвістичних геніїв, а масовість учасників, патріотичне виховання і будівництво української нації.
  З метою утвердження державного  статусу української мови, піднесення  її престижу серед  учнівської молоді,  виховання поваги до культури і традицій  рідного  народу було організовано урочисте відкриття Конкурсу, підготовлене педагогічним та учнівським колективами Шляхівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів (директор Кравець Н. М.). Зі сцени актової зали лунало щире українське слово та лірична пісня.
  У Конкурсі взяли участь 56 учнів 3 – 4 класів та 106 учнів 5 – 11 класів.
За спільним рішенням оргкомітету та журі Конкурсу переможцями стали такі учні 5 – 11 класів:
Горовенко Анна Сергіївна, учениця 9 класу Шляхівської ЗОШ І – ІІІ ступенів
Адельзберг Тетяна В’ячеславівна, учениця 10 класу Бершадської ЗОШ І – ІІІ ступенів № 2
Босакевич Анастасія Павлівна, учениця 11 класу Бершадської ЗОШ І – ІІІ ступенів № 3
Кустрич Олександр Іванович, учень 8 класу Устянської ЗОШ І – ІІІ ступенів
Богаченко Анастасія Володимирівна, учениця 7 класу Бершадської ЗОШ І – ІІІ ступенів № 1
Оперчук Лідія Сергіївна, учениця 5 класу Війтівської ЗОШ І – ІІІ ступенів
   Мова розвивається і збагачується лише тоді, коли нею постійно користуються. Це як вода в криниці: чим більше її беруть, тим більше її прибуває. Отже, треба, щоб наша українська  мова звучала всюди в Україні. Єдина високорозвинена національна мова потрібна і народові, і державі. Вона дає змогу об'єднати свої інтелектуальні сили для розвитку науки, культури й економіки.