У Бершаді урочисто відкрито інклюзивний дитячий спортивно-розважальний майданчик

  08 листопада 2017 року у Бершаді урочисто відкрито унікальний дитячий майданчик. У  цьому проекті  успішно  поєднані  інтереси  багатьох  зацікавлених  сторін.Облаштований   інклюзивний майданчик   з відповідним   ігровим  простором, доступний  для  всіх  бажаючих: в  першу  чергу, для  дітей  з  особливими   потребами, що  відвідують  кабінет  відновлювального  лікування  в Бершадській окружній лікарні інтенсивного лікування,  а  також  для  дітей міських  дошкільних навчальних закладів.
   В урочистому відкритті інклюзивного майданчику  взяли участь народний депутат України Микола Кучер, голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, голова райдержадміністрації Іван Стефанцов, голова районної ради  Бурлака, міський голова  Кольченко, голова ГО «Об’єднання людей з інвалідністю «Від серця до серця» Людмила Попова, представник проекту «Монсанто Україна» Наталія Цуман, представники трудових колективів. громадськість та діти Бершадщини.
  Із вітальним словом та побажаннями міцного здоров’я, позитивних емоцій,  виступив народний депутат України Микола Кучер, який зазначив, що діти – це наше майбутнє, а діти з особливими потребами мають отримати максимальну нашу увагу. Відрадно, що тут стільки маленьких бершадчан можуть гратися, спілкуватися, знайомитися між собою.
«Це насправді надзвичайно важлива подія, - підкреслив, звертаючись із вітальним словом до бершадчан, голова облдержадміністрації Валерій Коровій. -  Для нас ви, діти, - це наш всесвіт, наше майбутнє, наша радість і надія. На жаль, в житті трапляються речі, які важко пояснити, і це спонукає нас, дорослих, робити вчинки, які б запам’яталися на все життя»
Маленьких бершадчан  привітав голова райдержадміністрації Іван Стефанцов :  «Це перший на території району спортивно-розважальний комплекс для дітей з обмеженими можливостями. Комплекс є унікальним, а яскравою особливістю цього майданчика є його універсальність.Спільно ми створюємо для таких діток простір, який би дозволив їм розвиватися  в таких самих умовах як розвиваються інші діти».
  З побажаннями здоров’я, радості, миру та добра до учасників заходу звернувся голова райдержадміністрації Михайло Бурлака. Дітей і всіх присутніх на урочистостях вітали міський голова Михайло Кольченко та представник  проекту «Монсанто Україна» Наталія Цуман. Після урочистої частини та перерізання символічної стрічки, дітвора із задоволенням кинулась випробовувати новий майданчик.
Проект, підготовлений районною ГО «Об’єднання людей з   інвалідністю» «Від  серця до  серця», став переможцем програми компанії «Монсанто Україна», його загальна вартість 277  тис. грн.,  на його реалізацію компанія»Монсанто Україна» спрямувала 150 тисяч гривень, 50 тисяч гривень на облаштування майданчика виділено з районного бюджету,  ще 30 тисяч надала ГО «Соціальний  центр МХП»,  яка  здійснює  свою  діяльність  за  підтримки   народного  депутата  України  Миколи  Кучера.    Організаціями-партнерами   даного  проекту  стали : Бершадська  міська  рада  (  15  тис. грн. ), благодійний   фонд  підтримки  талановитої  молоді,  культурно-масової  та  спортивної   роботи  Бершадщини ( 10  тис.  грн. ), райагрообєднання Бершадська  рада  сільгоспвиробників (20 тис. грн.)
    Як зазначають автори проекту, цей об’єкт унікальний тим, що тут можуть відпочивати як звичайні, так і особливі дітки, оскільки він облаштований інклюзивними елементами так, аби малеча на візках могла комфортно пересуватися. Тож він зручний, безпечний та доступний для всіх дітей.
Окрім того, і найголовніше - особливі діти отримали можливість не просто з користю проводити час на свіжому повітрі, а й контактувати зі звичайними дітьми, а це має великий терапевтичний ефект, який є дуже важливим для соціальної адаптації малечі з інвалідністю. Також майданчик сприяє соціальному формуванню готовності дітей до самостійного самообслуговування, забезпечує рівні можливості для фізичних вправ, розвитку сенсомоторики, відпочинку, ігор, дає можливість поліпшити фізичний розвиток дітей з особливими потребами.