"Серцем і душею наповнене слово" - творчий вечір Прокопа Колісника.

В музеї культури села та галереї Прокопа Колісника в селі Поташня відбувся  творчий вечір «Серцем і душею наповнене слово»,  приурочений славному 60 літньому ювілею визнаного митця малярської і словесної справи - художника,  поета, публіциста і нашого славного  земляка Прокопа Миколайовича Колісника.
      Творчий вечір був багатий на гостей. З ювілеєм митця вітали заступник голови районної адміністрації Русначенко Валентин Володимирович, заступник голови районної ради Пересунько Сергій Васильович,заслужений працівник культури України начальник відділу культури і туризму Герасимчук Надія Миколаївна, а також піснями вітали ювіляра жіночий ансамбль «Берегиня», читали вірші Прокопа Колісника Сизюк Марія та Терьохіна Анастасія. На завершення свята із словами подяки виступив сам ювіляр та презентував свою нову збірку «Чарунка містерій», яка була подарована музею з особистим підписом.
    Поташня – "чарунка Поділля". Село його дитинства, ранньої юності, перший спалах кохання і розлука, радості й печалі, перша стежка у світі. Хто він? Художник, письменник, поет, музикант, педагог. І все це поєднано в одній людині. Це Прокіп Колісник. Талант його – це дар Божий і космічних сил, працьовитість, щирість, благородство від батьків, мудрість, правдивість від земляків. Його знає майже весь світ. 
     Поташня  шанує і гордиться своїм земляком. Це з його ініціативи, при підтримці щирих спонсорів у селі відкрито і працює музей культури села у якому розміщені картини земляка, було проведено 10 мистецьких пленерів «Поташня – чарунка Поділля». Музей став осередком культури, духовності людей.
         У Поташні побували лауреати Шевченківської премії, поети Василь Герасим’юк, Ігор Римарук, поет та співак Олександр Смик, поетаса Світлана Зіновська, письменниця Ніна Гнатюк, літератор Василь Довжик, міністр культури України 2008 року, заслужений діяч мистецтв Василь Вовкун. Піснями вітали гостей народний артист України Павло Дворський, засл. арт. України Ірина Шинкарук, дует «Писанка», бандуристи Ганна Тимченко та Василь Пиндик та жіночий ансамбль «Берегиня» Поташнянського сільського будинку культури. Щороку активними учасниками святкового дійства є жителі нашого села та численні гості.
      Указом президента України від 22 серпня 2009 року Прокопу Миколайовичу присвоєно почесне звання «Заслужений художник України».  Прокіп Миколайович хоч і живе багато років за кордоном, усе ж зберігає українське громадянство, більше того, дуже багато робить для популяризації і розвитку національно – культурної спадщини українського народу в світі.
      «А біля храму посаджу калину – це «світове дерево» України.
І запрошу всіх соплемінників на «полос козуб», поговорити «по душах», - Прокіп Колісник.

      Відділ культури  і туризму