Реалізовується Програма енергозбереження для населення та ОСББ Бершадського району

Україна є країною з надзвичайно високим рівнем енергозатрат, викликаним незбалансованою структурою енергоспоживання та нераціональним використанням енергії.
Ситуація у Бершадському  районі є віддзеркаленням загальноукраїнського стану. Енергозбереження в галузях господарювання, соціальній сфері, на об'єктах житлово-комунального господарства, було, є і залишиться вкрай актуальним питанням.
Тому з метою реалізації комплексу заходів з енергозбереження рішенням 8 сесії районної ради 7 скликання від 16 грудня 2016 року прийнято Програму енергозбереження для населення та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) Бершадського району на 2017-2020 роки.
У рамках реалізації цієї Програми розроблено ефективний механізм стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів, який планується впровадити  на період з 2017 по 2020 роки. Суть цього механізму полягає в тому, що районний бюджет відшкодовує позичальникам  5% відсотків річних у національній валюті за кредитами, отриманими після 01.01.2017 року на заходи з енергозбереження та заходи, орієнтовані на використання альтернативних до газу джерел енергії.
Відповідно до цього механізму, відшкодування відсотків здійснюється на підставі  договору про співробітництво між головним розпорядником коштів районного бюджету, передбачених на фінансування заходів з енергозбереження, та кредитно-фінансовими установами - ПАТ акціонерний банк «Укргазбанк» та ПАТ «Державний ощадний банк «Україна».
Упродовж  терміну дії  Програми протягом 2017 року у Бершадському районі населенням отримано 46 кредитів на придбання  енергозберігаючого обладнання та інші  енергозберігаючі заходи на загальну суму 1672,3 тис.