Районний семінар-практикум учителів української мови та літератури

На базі Крушинівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум учителів української мови та літератури на тему:«Методи навчання української мови та літератури крізь призму компетентнісного підходу». Адже саме компетентність — це здатність  використовувати знання на практиці. Сучасний навчальний процес має бути спрямований на те, щоб учень набував знання та вміння, котрі стануть йому потрібними в житті. Тому методист районного методичного кабінету, Савчук Галина Семенівна,  у своєму виступі відзначила, що в сучасних умовах важливо використовувати на уроках української мови та літератури компетентнісний підхід як спосіб оптимізації навчання в умовах сучасної освіти.
Семінар розпочався святковим привітанням учнями школи учасників семінару. З вітальним словом виступила директор школи, Кулик Галина Олександрівна, яка ознайомила присутніх зі специфікою роботи навчального закладу, пріоритетними завданнями і побажала педагогам плідної праці та творчої наснаги.
І надалі практична частина семінару була наскрізь поєднана любов’ю – до поезії, до матері, до Батьківщини.
Педагоги району ознайомилися з творчою лабораторією вчителів-словесників Крушинівської ЗОШ І – ІІ ступенів. Було проведено урок-прайм з української мови у 9 класі «Вживання розділових знаків у простому і складному реченнях» (учитель Вербецька Галина Петрівна), а також урок української літератури у 8 класі «В. Дрозд. «Білий кінь Шептало». Проблема людини в суспільстві, її знеособлення, свободи і неволі, особистості і натовпу, дійсності і мрії» (учитель Кулик Галина Олександрівна).
Відкриті уроки продемонстрували ґрунтовні знання, методичну майстерність словесників, уміння застосовувати сучасні освітні технології, ІКТ, методи і прийоми роботи для формування компетентностей учнів.
Сподобалася присутнім душевна атмосфера виховного заходу «З Україною в серці», де лунали авторські поезії та щира українська пісня.
Підводячи підсумки семінару-практикуму, учасники відзначили необхідність використання компететнтнісного підходу на уроках української мови та літератури. Адже такі методи в прийоми навчання виробляють у школярів уміння приймати спільні рішення, вчать правильно спілкуватися, доповідати, логічно й абстрактно мислити, якісно змінюється рівень сприйняття ними предметів.
Педагоги обмінялися думками, висловили захоплення від побаченого на уроках, побажали дітям наполегливості в оволодінні знаннями, а вчителям – натхнення, здоров’я  і невичерпної творчої думки.
Відділ освіти, фізичної культури та спорту райдержадміністрації