Питання охоплення дітей шкільного віку якісним навчанням є важливою складовою реалізації державної політики з питань дотримання норм конституційного права щодо доступності освіти"- наголосила Оксана Тартачна - начальник відділу освіти, фізичної культури і

Відповідно до плану роботи відділу освіти, фізичної культури та спорту Бершадської РДА на базі  Бершадської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №3 відбулася колегія, на яку запрошувались керівники загальноосвітніх шкіл району, навчально-виховних комплексів, позашкільних закладів та професійного ліцею.
На порядок денний винесено такі питання:
Про підсумки проведення ЗНО-2017. Проблеми, шляхи вирішення. (завідуюча РМК Філімонова А.Г.)
Про охоплення дітей та підлітків шкільного віку навчанням. (інспектор відділу  Когут О.М.)
Про підсумки стану виконання Угоди між відділом освіти Бершадської районної державної адміністрації  і радою голів профкомів працівників освіти. (голова ради голів профкомів Морочинський М.К.)
Результати проведення зовнішнього незалежного оцінювання, проблеми та шляхи їх вирішення неодноразово обговорювалось педагогічною громадою району: і на нараді директорів, заступників,  і на методичних об’єднаннях. Аделаїда Григорівна Філімонова детально проаналізувала результати тестування з базових дисциплін серед випускників району 2017 року.  Було проговорено питання щодо підвищення результатів ЗНО через факультативну, гурткову роботу, роботу з обдарованими дітьми. Кожен навчальний заклад мав чітку картину – результати ЗНО в порівнянні з районними, обласними та всеукраїнськими показниками.
Для якісної підготовки до ЗНО-2018 було запрошено  працівника Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти –  Козаченко Альону  Анатоліївну- начальника організаційно-методичного відділу.  Альона Анатоліївна зупинилась на особливостях ЗНО-2018, організаційних та підготовчих моментах.
З метою забезпечення конституційного права неповнолітніх на здобуття повної загальної середньої освіти в районі створено оптимальні умови для вибору шляхів здобуття відповідної освіти через:
денну форму навчання, якою охоплено 5186  учнів  (місто – 1561, село – 3625);
вечірньою формою навчання охоплено  33 учнів,  які з об’єктивних причин не мають можливості навчатися у загальноосвітніх школах, здобувають освіту в навчально-консультативному пункті  при Бершадській ЗОШ І-ІІІ ст. №1;
екстернатна форма навчання, що минулого року діяла на базі Джулинської ЗОШ І-ІІІ ст. У 2017 році даною формою навчання було охоплено 9 учнів. Щороку відділом освіти проводиться робота щодо надання освітніх послуг учням, які не можуть відвідувати навчальні заклади за станом здоров’я.  У 2017-2018  н.р. 32 учні перебувають на індивідуальному навчанні  за станом здоров’я.
Питання охоплення дітей шкільного віку навчанням є важливою складовою реалізації державної політики з питань дотримання  норм конституційного права щодо доступності освіти.
Профспілкова організація працівників освіти – одна із найбільш чисельних профспілок в районі, тому укладання колективного договору – це складне питання, що потребує виважених рішень. Микола Климович прозвітував про виконання пунктів попереднього колдоговору та ознайомив з проектом нового.  Більш детальне обговорення було на нараді голів профспілкових комітетів,  яка відбулося по завершенні колегії.
На нараді директорів керівники навчальних закладів були запрошені до обговорення  нового Закону України «Про освіту». Тезове пояснення від Міністерства освіти і науки України до зібрання донесли начальник відділу освіти, фізичної культури та спорту Оксана Тартачна  та юрист  Сергій Пригуза. Методист РМК Алла Олійник доповіла про результати спортивно-оздоровчої роботи за два місяці 2017-2018 року.  Романчук Ірина – ознайомила присутніх з еколого-натуралістичною роботою в районі.
Особливим дітям – особлива увага. Питання подальшого  впровадження інклюзивної освіти в ЗНЗ району розкрила Загарій Людмила.
Також на нараді директорів було обговорено ряд господарських питань: функціонування опалювальних пунктів, стан забезпечення харчоблоків технологічним обладнанням,  проведення дератизаційних заходів тощо.