Прийнято новий закон, що регулює кредитні відносини

Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування" значно змінює обсяг прав і обов'язків сторін у відносинах, які виникають при кредитуванні. Можна говорити про деяке зміщення балансу прав на користь кредиторів, які будуть більш захищеними при видачі позик.
Ефект від прийняття закону буде не миттєвим, але все ж, в результаті, кредити стануть доступнішими для населення і бізнесу, вважає експерт. 
Поліпшення картини на ринку буде відбуватися протягом декількох років. При цьому кредитні установи моментально не знизять відсоткові ставки, це досить тривалий процес, на який, в тому числі, впливатиме збільшення інвестицій і зростання конкуренції між кредиторами, що пов'язано, знову ж таки, зі зміцненням їх прав.
Він також зазначив, що поширення дії закону на відносини, що виникли до введення його в дію і продовжують існувати після набрання ним чинності, є дуже спірною нормою.
"Якщо оцінювати цей закон в загальному і цілому, вважаю його кроком в правильному напрямку, в результаті ми отримуємо більш врегульовані кредитні відносини між кредиторами, позичальниками і поручителями, що сприятиме відновленню кредитування в Україні, оскільки це життєво необхідно для зростання економіки країни".
Але наголосив, що не варто забувати про проблемні кредити, які були надані саме населенню на покупку житла тощо. І про розвиток у майбутньому всіляких програм рефінансування, на прийнятних для боржника умовах, для вирішення питань, пов'язаних із проблемною заборгованістю.
Нагадаємо, парламент у другому читанні та в цілому проголосував за закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування".
У Національному банку цю ініціативу цілком підтримали.