Працює психологічна служба закладів освіти Бершадщини

Методист районного методичного кабінету  Романчук І.П. та практичний психолог Бершадської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №3 Маршалковська Л.А. прийняли участь в роботі інтервізійної групи фахівців психологічної служби Вінницької області на базі навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти. Педагоги  ділились досвідом з проблеми підготовки учнів до профільного самовизначення та ролі психологічної служби у профорієнтаційній роботі з підлітками.
Також на базі Вінницького навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти відбувся міжрайонний семінар за участю методистів та практичних психологів на тему «Психологічна служба – центр консолідації зусиль психологів у співпраці закладів освіти та сім'ї щодо формування репродуктивного здоров'я підростаючого покоління». Досвід роботи з цієї проблеми  представили фахівці Теплицького району. Присутні жваво обговорили авторський відеоролик «Давайте поговоримо про це…», в якому висвітлено думку дітей різного віку, педагогів, медиків, пересічних жителів сіл району про статеве виховання дітей та підлітків та прийшли до єдиного висновку, що в питанні  «дорослих» стосунків є багато прогалин.  Статеве виховання слід розпочинати ще в дошкільному віці – переконала психолог ДНЗ с.Соколівка, презентувавши методичну збірку «Казка вчить, як на світі жить». Психологи також взяли активну участь у вправі  «За і проти» та  в оформленні символічного освітянського короваю.
Продовжили тематику  свідомого ставлення до власного здоров'я освітяни Бершадщини, запропонувавши присутнім вправи з елементами тренінгу  «Галерея відповідальності» та «Лист-звернення нащадкам».
За результатами   семінару буде сформовано методичну збірку та розіслано по районах для впровадження  досвіду у роботі практичних психологів дошкільних та загальноосвітніх закладів Вінниччини.  
З 10 по 16 листопада 2017 року у загальноосвітніх школах району проходить соціологічне   дослідження  на тему «Вивчення поінформованості та відношення старшокласників до вживання наркотичних засобів, алкогольних напоїв та тютюнопаління» серед  учнів з 8-х та  10-х  класів.