Патронатна сім’я – що це?

 Сьогодні в Україні запроваджують нову форму піклування про дітей із сімей, які опинились у складних життєвих ситуаціях, — це влаштування дітей у  патронатні сім’ї.
 Сімейний патронат — це професійна комплексна послуга, що передбачає: тимчасовий догляд і виховання дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах і потребує захисту в сім’ї патронатного вихователя,та одночасне надання фахівцями із соціальної роботи інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування. Часто трапляються випадки, коли дитину необхідно вилучити із загрозливого для її життя та здоров’я середовища.
     Страшно звучить, але цим загрозливим середовищем може стати сім’я, рідні батьки, які в стані алкогольного сп’яніння не здатні подбати та захистити своїх дітей. Загрозлива ситуація може виникнути у будь-який час: у святковий день чи в пізні години доби. Добре, якщо поруч є близькі родичі або сусіди, які готові простягнути руку допомоги дитині. А що робити, коли серед близького оточення немає нікого, хто міг би допомогти? У таких випадках дітей вилучають із сім’ї і влаштовують тимчасово у медичний заклад, після якого вони потрапляють в інтернат.
     Функціонування патронатних сімей збереже за дитиною право виховуватися в сім’ї та зробить процес вилучення менш травматичним. В патронатній сім’ї дитині забезпечать необхідну підтримку та догляд. В такій сім’ї дитина перебуватиме тимчасово. За цей період соціальні працівники здійснюватимуть ряд необхідних заходів для вирішення складних життєвих обставин, в яких перебуває рідна сім’я дитини. Якщо в сім’ї налагодиться ситуація, дитина повернеться до біологічних батьків. В іншому випадку буде розглядатися питання про влаштування дитини у прийомну сім’ю.
     Бершадський РЦСССДМ, Устянська сільська рада не стоять осторонь даного питання. З метою пропаганди створення патронатних сімей фахівцем із соціальної роботи Корнелюком С.А. проводились зустрічі із батьками в Устянській ЗОШ І-ІІІ ст., дитячому садочку «Барвінок», де їм було доведено інформацію про порядок створення сімей патронатних вихователів.
    У березні на засіданні опікунської ради при виконавчому комітеті Устянської сільської ради розглядалось питання «Патронатна форма виховання дітей», було вирішено членам опікунської ради проводити роз’яснювальну роботу серед населення громади щодо створення сімей патронатних вихователів. Також найближчим часом планується провести групові заходи на тему: «Патронатна сім’я – що це?» на загальношкільних батьківських зборах в Устянській ЗОШ І-ІІІ ст. , в ДНЗ «Світанок» та ДНЗ «Сонечко».Бершадський  РЦСССДМ