ОНОВЛЕНА ПРОГРАМА ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ: ЩО ЗМІНИЛОСЯ?

З 1 травня 2017 року, на підставі внесених 26 квітня 2017 року Урядом змін у Постанову № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних  послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», в Україні діє оновлена програма житлових субсидій.   На основі змін, у травні управління соціальної та молодіжної політики проведе перепризначення субсидій на наступний рік та розрахує  її розміри на літній період, а з жовтня – на новий опалювальний сезон.
      Повторно подавати документи на оформлення допомоги необхідно буде лише тим, хто орендує житло та у кого відбулися зміни у складі сім’ї. Для решти субсидіантів перерахунок проведуть автоматично, без повторного звернення. 
ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ СОЦІАЛЬНА НОРМА ДЛЯ НЕПРАЦЕЗДАТНИХ
Для пенсіонерів, інвалідів, інших людей, які не працюють з об’єктивних причин, Уряд збільшує соціальну норму, за якою надається житлова субсидія. Тобто, якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні людини, соціальна норма, за якою їм рахуватиметься розмір допомоги, збільшується з  49 кв. м.  до 75 кв. м.
ЗМІНИ В ОПАЛЮВАЛЬНИЙ ПЕРІОД
     Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то у 2017-2018рр. для користувачів централізованого опалення залишається прив’язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади, а для тих, у кого індивідуальне опалення, субсидія нараховується з 15 жовтня до 15 квітня.
КОМУ ПОВТОРНО НЕОБХІДНО ПОДАВАТИ ДОКУМЕНТИ НА ОФОРМЛЕННЯ СУБСИДІЇ?
Заяву і Декларацію про доходи заново треба подавати сім’ям, які:
• орендують помешкання
• мають зміни у складі сім’ї: хтось прописався чи виписався
• хочуть отримати субсидію на тверде паливо
ПРО ЩО ПОТРІБНО ПОВІДОМЛЯТИ ФАХІВЦІВ СОЦЗАХИСТУ?
        Протягом місяця отримувачі субсидії повинні повідомляти органи соціального захисту населення про наступні зміни:
• складу зареєстрованих у житлі: хтось виписався чи прописався;
• соціального статусу членів сім’ї: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером;
• про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень;
• набору комунальних послуг: відмовилися від централізованого палення і перейшли на індивідуальне чи навпаки.
Управління  соціальної та молодіжної політики