Обережно ! Фальсифікат

Напередодні великих свят, які ми любимо відзначати за щедро накритим столом і як мінімум тиждень, вибір меню стає ще більш болісним. В Україні 30-40% товарів, у тому числі й алкогольна продукція, є сфальсифікованими. Будьте пильними, купуючи перед святами продукти в супермаркетах, адже у вирі шаленого ажіотажу можна ненароком придбати щось неякісне. Не реагуйте на низькі ціни, оскільки вони є першою характеристикою неякісного продукту. Аби вберегти себе і свою сім`ю від неякісних продуктів намагайтесь обирати великих виробників, вони переважно уникають фальсифікації.
      Фальсифікація харчових продуктів з’явилась з моменту появи перших товарних ринків. У світі здавна активно ведеться боротьба із підробкою товарів. Фальсифіковані товари шкодять здоров’ю людині, тому ще в XIX ст. були прийняті закони про боротьбу з фальсифікацією харчових продуктів у багатьох європейських країнах. У законах цих країн передбачалися заходи покарання у вигляді штрафів, розмір яких залежав від ступеня шкоди, нанесеної здоров’ю споживачів, фальсифікованих товарів, а також позбавлення громадянських прав, почесних звань, арешт і тюремне ув’язнення.
      В Україні фальсифікація харчових продуктів регулюється законами: «Про захист прав споживачів», «Про безпечність та якість харчових продуктів», «Про технічне регулювання», «Про вилучення з обігу, переробку і утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції».
      Купуючи  такі товари у супермаркетах чи магазинах, пам’ятайте одне: ніхто і, мабуть, ніколи не буде хвилюватись за ваше здоров’я так, як ви самі.
Аби застерегти себе від небезпеки, слід пам’ятати прості правила:
-  не купувати немарковані продукти;
- вимагати  документи, що підтверджують   якість та безпеку продуктів харчування  (сертифікат, декларація виробника або посвідчення якості);
- звертати увагу на термін придатності продуктів, цілісність пакування та склад продукту , що повинен бути зазначений на упаковці українською мовою;
-  не купувати «з-під поли» дешеві товари невідомого виробництва;
    Дорогі споживачі, будьте обачними! Не реагуйте на низькі ціни, оскільки вони є першою характеристикою неякісного продукту. Аби вберегти себе і свою сім`ю від неякісних продуктів намагайтесь обирати великих виробників, вони переважно уникають фальсифікації.