НОВООБРАНИХ ГОЛІВ МІСЦЕВИХ РАД НАВЧАЛИ ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ

20 листопада у залі засідань райдержадміністрації під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Володимира Ольшевського відбулося семінарське заняття з новообраними головами та секретарями міської та сільських рад з питання здійснення власних та делегованих повноважень органів виконавчої влади відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”. У семінарі брав участь заступник голови районної ради Василь Бондаренко.
Навчання новообраних посадових осіб місцевого самоврядування вважається пріоритетним. Це обумовлено необхідністю набуття загальнотеоретичних основ управлінської діяльності та правових засад в обсязі, необхідному для здійснення професійного керівництва в сфері місцевого самоврядування, зміцнення законності і правопорядку, бездоганного виконання ними своїх службових обов’язків.
У ході теоретичної частини навчання начальник загального відділу апарату райдержадміністрації Тетяна Зеленецька ознайомила присутніх новообраних голів та секретарів органів місцевого самоврядування з основними засадами ведення діловодства у міській, сільських радах та їх виконавчих комітетах, а також з організацією роботи зі зверненнями громадян та доступу до публічної інформації. 
Про регламент роботи сільської ради, організаційно-розпорядчі документи сільського голови, нормативно правові акти та кадрову роботу  в органах місцевого самоврядування повідомила Світлана Зарічанська, начальник  відділу організаційно-кадрової роботи та з питань запобігання і виявлення корупції  апарату райдержадміністрації.   
Також слухачі ознайомилися з конституційними засадами організації влади та здійсненням державного управління в Україні, антикорупційним законодавством України, також з іншими темами, що стосуються проблем місцевого самоврядування в Україні.
Зокрема, керівник апарату райдержадміністрації Тетяна Гресько надала інформацію про об'єднання територіальних громад відповідно до Перспективного плану формування територій громад Вінницької області.                                                                           
Про основні вимоги антикорупційного законодавства та практичного застосування положень Закону України “Про очищення влади” інформувала головний спеціаліст відділу організаційно-кадрової роботи та з питань запобігання і виявлення корупції апарату райдержадміністрації Оксана Олійник.
Про хід виконання  Законів України з питань  декомунізації у територіальних громадах району повідомила Руслана Руденко, начальник  відділу з питань внутрішньої політики, зв'язків з громадськими організаціями та засобами масової інформації  апарату райдержадміністрації.   Зокрема, звернула увагу на Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», а також інформувала, що на даний час залишилося перейменувати вулиці у місті Бершадь (наразі триває громадське обговорення) та у селах Яланець, Осіївка, Бирлівка, Війтівка, П’ятківка, Серебрія. Демонтовано пам’ятники та бюсти Леніну у селах Красносілка, Лісниче, Чернятка, Голдашівка, пам’ятник Котовському у Джулинці. Необхідно провести роботи із демонтажу наявних пам’ятників Леніну у П’ятківці та Карлу Марксу у Красносілці.
Підсумовуючи, перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Ольшевський зазначив, що керівництво райдержадміністрації та її структурні підрозділи, кожен у своїй сфері, будуть співпрацювати із органами місцевого самоврядування. «Нашим спільним завданням є вирішення питань місцевого значення та забезпечення суттєвого підвищення рівня життя громадян, що значною мірою залежить від ефективної взаємодії між представницькою та виконавчою гілками влади», - сказав В.Оьшевський.

Відділ з питань внутрішньої політики, зв'язків з громадськими організаціями та ЗМІ апарату райдержадміністрації