Небайдужі до чужої долі

Кожна дитина має право на виховання в сімейному оточенні, незалежно від того, може її біологічна родина забезпечити нормальні умови життя та виховання  і чи здатні батьки належним чином виконувати свої обов'язки.  Щодо дітей, які за певних життєвих обставин залишилися без батьківського піклування, то обов'язок забезпечення їхнього розвитку та виховання бере на себе держава, влаштовуючи дітей під опіку/піклування, до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

  Усі бажаючі жителі району мають змогу, звернувшись до Бершадського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, отримати детальну інформацію з роз’ясненнями щодо основних кроків по створенню прийомної сім’ї чи  дитячого будинку сімейного типу.  
На даний час в районі уже функціонують: 1 прийомна сім’я, в якій виховується 2  прийомних  дітей та 4 дитячі будинки сімейного типу, де перебуває 26 вихованців.
  Родина  Марченкових із с.Шляхової є  гарним прикладом.
   15 червня 2009 року у с.Шляхова був створений та почав функціонувати дитячий будинок сімейного типу родини Марченкової Марії Борисівни та Марченкова Віктора Тимофійовича, в якому спочатку  виховувалося п’ять дітей із двох сімей. А вже у 2011 році їх родина поповнилась ще чотирма дітьми.
   В сім’ї діти почуваються дуже комфортно, атмосфера в родині тепла і затишна, стосунки  будуються на довірі і взаємоповазі один до одного. Батьки-вихователі відносяться до дітей з любов’ю і дуже відповідально підходять до своїх обов'язків, активно співпрацюють із суб’єктами соціальної роботи, захищають права та інтереси дітей в соціальному оточенні.  
     На даний момент із 9 дітей, які виховувалися в ДБСТ, двоє - досягли повноліття,  це Плешков Руслан  та Плешков Богдан і проживають окремо.      
Богдан  - працює в м. Умані на меблевій фабриці, а Руслан  - служить у Збройних Силах України. Усі інші діти навчаються у Шляхівській ЗОШ І-ІІІ ст..

Шановні Бершадчани!
Якщо Ви бажаєте прийняти на виховання дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування, підтримувати її, надати сімейне тепло, любов, затишок, підготувати до самостійного життя, звертайтеся до районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Наша адреса:
Бершадський РЦСССДМ, вул. Героїв України, 11, м. Бершадь.
Тел. 2-12-85