На Бершадщині використовуються альтернативні джерела енергії

Нетрадиційні та відновлювані джерела енергії стали останнім часом одним із важливих критеріїв сталого розвитку світової спільноти. Здійснюється пошук нових і вдосконалення існуючих технологій, виведення їх до економічно ефективного рівня та розширення сфер використання. Головними причинами такої уваги є очікуване вичерпання запасів органічних видів палива, різке зростання їх ціни, недосконалість та низька ефективність технологій їхнього використання, шкідливий вплив на довкілля, наслідки якого все більше і більше турбують світовому спільноту.
Альтернативна енергетика стає одним із базових напрямів розвитку технологій у світі.
До альтернативних джерел будемо відносити гідроелектростанції (великі, середні та малі), геотермальну, сонячну, фотоелектричну та теплову енергію, енергії припливів,  хвиль океану, вітру, тверду біомасу, гази з біомаси, рідкі біопалива та відновлюванні муніципальні відходи, а також теплоенергію „створювану” завдяки  тепловим насосам, торф, шахтний метан та вторинні джерела енергії, такі як: скидне тепло, муніципальні промислові відходи, тиск доменного газу та природного газу під час його транспортування.
Бершадський район також долучився до  виробництва енергії об’єктами відновлювальної енергетики. Так перетворенням сонячної енергії  займається ТОВ "Ренджи Бершадь", що розмістило свої потужності на території села Чернятка. Підприємством за перше півріччя  2017 року вироблено  5244,12 тис.кВт/год. Також електроенергію виробляють малі гідроелектространції, що знаходяться в с.Війтівці, Малій Киріївці та Чернятці, ними за перше півріччя вироблено 3181,783 тис.кВт/год.
Крім того в районі налагоджено виробництво твердого біопалива  ТОВ «Гампел», виробничі потужності якого розміщені на території Красносільської сільської ради, переробляє солому пшениці на паливні гранули. А ФОП Грицишин В.Я паливні гранули виготовляє із відходів деревини, виробничі потужності розміщені на території м.Бершадь.