На Бершадщині встановлено пам'ятний знак Тарасу Шевченку

Напередодні Дня  української писемності та мови 8 листопада 2017 року  в м.Бершаді на площі  Героїв України  відкрито  пам’ятний  знак Т.Г.Шевченку – великому  генію  української  нації,  поету,  художнику  пророку,  духовному  наставнику, полум’яному  патріоту,  який  залишив  нам  прекрасну  спадщину. У заході взяли участь народний  депутат  України  Микола Кучер,  голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій, голова Бершадської райдержадміністрації Іван Стефанцов,голова Бершадської районної ради Михайло Бурлака,  міський  голова Михайло Кольченко, працівники трудових колективів міста, учні загальноосвітніх навчальних закладів, представники громадськості та ЗМІ.
 Відкриття пам'ятного знака є досить значимою подією для жителів району, адже слово Великого Кобзаря сьогодні актуальне, як ніколи. Його пророчі слова сьогодні єднають Український народ, надихають у боротьбі за незалежність нашої держави.

Вітаючи бершадців зі знаменною подією, голова обласної державної адміністрації зауважив, що нині дуже непростий час - час багатьох викликів та роздумів. Але, разом з тим, це історичний період. «Я переконаний в тому, що наші онуки, наші майбутні покоління будуть обов’язково перегортати сторінки сьогодення і даватимуть нам оцінку: що ми зробили і що повинні були зробити. І це виклик перед кожним з нас в усвідомленні власної причетності до майбутнього наших дітей, нашого українського народу», - підкреслив керівник Вінниччини.

Народний депутат України Микола Кучер відмітив, що Т. Шевченко завоював світ без зброї, своїм словом, адже, саме йому встановлено найбільшу кількість памятників у світі - майже 1400 у різних країнах світу. Дві основні теми проходять через творчість Кобзаря: заклик любити Україну та єдність Української нації, - саме вони є запорукою міцності та сили держави. 

Іван Стефанцов наголосив, що слово Великого Кобзаря, має надихати бершадців на нові звершення на благо розбудови нашої незалежної держави,  об'єднувати  для творення кращого майбутнього. Прозвучали вітання від голови районної ради Михайла Бурлаки та міського голови Михайла Кольченка. 

Пам'ятний знак встановлено за кошти районного та місцевого бюджетів. Участь у встановленні пам'ятного знаку брав місцевий підприємець  Сергій Герега. Надзвичайно  цікаве вирішення образу Тараса  Шевченка,  який  сьогодні встановлено  на  бершадській землі, вдалося  відтворити  відомому  українському скульптору, дійсному члену Національної спілки художників України,  скульптору   Олесю Сидоруку.

Право на перерізання стрічки отримали дослідник творчості Т.Г.Шевченка, шевченкознавець, заслужений працівник освіти  Микола  Джужук  та переможець районного  конкурсу читців «Кобзар і Україна», учень  Бершадської ЗОШ І -ІІІ ст. №3 Микола  Коновал.

Уривок  із  поеми  Т.Г Шевченка «І мертвим,  і живим  і ненародженим …..» прочитав палкий шанувальник творчості поета  М.Джужук. Прозвучали щирі  слова  подяки  та  вручено запашний  коровай  місцевому  підприємцю, який   взяв  активну участь у  встановлені пам’ятного знаку, Сергію Герегі.
У виконанні народного аматорського хорового колективу ветеранів праці та виккладачів Бершадської дитячої музичної школи ім.Р.Скалецького прозвучали невмирущі «Думи  мої » Т.Шевченка.
     З  великою любов’ю  та  шаною  покладено  квіти  до  пам’ятного знака Великому   Кобзареві.  Під  час  церемонії  покладання квітів  у  виконанні  зведеного  хору ветеранів, вчителів ДМШ, працівників РБК звучав «Заповіт» Т.  Шевченка.
     Віднині благословенний  наш  край буде  освячений вічною присутністю українського   генія.
Довідково. Пам’ятний знак Тарасу Шевченку у Бершаді встановлено відповідно до районної Програми розвитку культури та духовного відродження. На придбання погруддя з районного бюджету на бюджет Бершадської міської ради передано субвенцію в розмірі 195 тисяч гривень. Ще 90,8 тисяч гривень на придбання постаменту та плит було спрямовано з базових місцевих бюджетів.