Легалізація заробітної плати і зайнятості населення

12 червня 2018 року відбулось засідання районної робочої групи з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та реалізації державної політики у сфері зайнятості населення,  в якому взяла участь начальник головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Олена Корчака та заступник начальника управління Держпраці у Вінницькій області Юрій Ковальчук.
Вів засідання перший заступник голови райдержадміністрації, голова районної робочої групи Володимир Ольшевський, який зазначив, що на розвиток економіки та розвязання соціальних проблем впливають такі фактори як зайнятість населення та рівень оплати праці. В районі проводиться інформаційно-розяснювальна робота з легалізації зайнятості, але на жаль є випадки нелегальної зайнятості. Для її ліквідації проводиться моніторинг, відвідування субєктів підприємництва підприємств, здійснюються бесіди-роз'яснення, консультації тощо.
З інформацією щодо забезпечення прав застрахованих осіб та наповнення бюджету Пенсійного фонду України, шляхом легалізації заробітної плати та виявлення праці не оформлених працівників з використанням Державного реєстру загальнообовязкового державного страхування,- виступила начальник Бершадського обєднаного управління Пенсійного фонду України Світлана Клітченко.   Заступник начальника управління Держпраці у Віннницькій області Юрій Ковальчук поінформував присутніх  про здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю
З питання щодо здійснення перевірок органами Державної фіскальної служби по виявленню фактів використання праці неоформлених працівників  інформував головний державний інспектор відділу контрольно-перевірочної роботи юридичних осіб Головного управління  державної фіскальної служби Вінницької області Олександр Чорнокозицький.
    Начальник  управління соціальної та молодіжної політики Людмила Гаврилишина  доповіла про роботу щодо виявлення фактів використання  роботи неоформлених працівників та порушення законодавства про працю. Про реабілітацію застрахованих осіб в санаторно-курортних закладах за рахунок коштів Фонду соціального страхування України поінформував Микола Другак- начальник Бершадського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області.
На засіданні робочої групи заслухано керівників підприємств-боржників, фізичних осіб-підприємців.
     Начальник головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Олена Корчака  звернула увагу на те, що у Бершадському районі на 20 тисяч пенсіонерів лише 7,5 тисяч працюючих. Єдине завдання для всіх присутніх-донести до населення інформацію  та розяснення що легалізація заробітної плати   сьогодні- це соціальні гарантії та  пенсійне забезпечення в майбутньому, а тіньова зайнятість спрямована проти людини, оскільки позбавляє її соціального та пенсійного забезпечення