Легалізація трудових відносин та заробітної плати

З метою проведення системної роботи щодо захисту прав громадян, пов’язаних з легалізацією трудових відносин в районі працює районна робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

В поточному році робочою групою проведено відвідування 210 суб’єктів підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність на території Бершадського району. В ході роботи виявлено 49 найманих працівників без оформлення належним чином трудових відносин.
Під час відвідування, роботодавцям наголошувалось на дотриманні законодавства про працю, легалізацію робочих місць, недопущення виплати заробітної плати у розмірі, меншому за встановлений законодавством рівень, який з 1 січня 2017 року становить 3200 гривень.
Також, проводилось роз’яснення щодо застосування Закону України від 06.12.2016 №1774-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» та про посилення відповідальності за порушення в сфері праці.
Зверталась увага на те, що у разі недотримання норм чинного законодавства про працю, кожен роботодавець ризикує нести адміністративну відповідальність та сплачувати суми накладених фінансових санкцій.
За наслідками проведеної роз’яснювальної роботи до Бершадського відділення Гайсинської ОДПІ звернулось 39 фізичних осіб підприємців з повідомленнями про прийняття  працівників на роботу.
По суб’єктах підприємницької діяльності, які відмовились усунути виявлені недоліки надіслано листи до управління Держпраці у Вінницькій області щодо проведення перевірки законодавства про працю.
Завдяки проведеній роботі додатково надійшло коштів до бюджетів усіх рівнів по сплаті ЄСВ в сумі 123,2 тис.грн. та ПДФО – 100,8 тис.грн.
За додатковою інформацією звертайтесь у відділ з питань праці та соціально-трудових відносин управління соціальної та молодіжної політики райдержадміністрації (тел .2-42-03).

Управління соціальної  та молодіжної політики