Кінолекторій «Пам’яті видатного музиканта Святослава Ріхтера»

В Бершадській дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького відбувся кінолекторій «Пам’яті видатного музиканта Святослава Ріхтера»  за документальним фільмом французького режисера Бруно Монсенжора, який підготувала та провела викладач фортепіанного відділу Нечитайло З. М. 
Для України це особлива постать, адже великий митець народився в Житомирі 20 березня 1915 року (помер 1 серпня 1997 року). Святославу Ріхтеру присвячено багато статей та книжок зі спробами проаналізувати його виняткове виконавське мистецтво, що не має аналогів, будить думку і відкриває нові горизонти. В історії виконавства проводиться межа: до Ріхтера, і з часу його появи в музиці.
Святослав Ріхтер сам по собі - це цілий світ. Те, що він один з найвидатніших піаністів, що коли-небудь існували на Землі, знає кожен. Він любив кіно, але не камеру, він був нетерпимий до аналізу, балачок  і показухи, байдужий  до політики, до похвали,  до благ навколишнього світу... Одержимий Ріхтер лише музикою. Неможливо виразити словами естетичну насолоду,  яка охоплювала слухачів його концертів. Люди виходили із залів просвітленими. Після почутого і пережитого  для них, здавалося б, ставали неможливими непорядні вчинки – адже ницість неприпустима, коли ти стаєш свідком такої висоти і чистоти.   
Дякуємо працівникам Бершадської районної кіномережі за допомогу в проведенні лекції.