Іван Стефанцов : «Питання впровадження медичної реформи, проведення реорганізації та укладання  угоди із  Національною службою здоров’я залишається на контролі районної  влади»

Про хід виконання в районі урядової програми »Доступні ліки» та впровадження медичної реформи первинки на нараді в райдержадміністрації інформував головний лікар комунального некомерційного підприємства «Бершадський РЦ ПМСД»  Іван Пікула. На даний час установою подано пакет документів в Національну службу здоров’я України для укладання угоди.   Також підготовлені пакети документів  для подання в МОЗ України на отримання ліцензії.   Первинка  готує документи по розробці Колективного договору, штатного розпису та  табелю оснащення медичних закладів району.
    Лікарі первинного рівня надання медичної допомоги  продовжують  укладати декларації із пацієнтами на  медичне обслуговування.  Станом на 07.08.2018р. укладено    31 305    декларацій, що складає  1361 декларації на одного лікаря.   Декларації підписали  58,5  % населення  по району ,  для порівняння   51,4  %  по області та      32,1 %  по Україні.
        Згідно Наказу МОЗ від 19.03.2018 року №504  «Про затвердження порядку надання первинної медичної допомоги» , щодо переліку лабораторних та інструментальних діагностичних досліджень, що здійснюються у межах медичних послуг з надання ПМД,  проводиться оптимізація штатної чисельності   працівників КНП, та приведення у відповідність медичного обладнання підприємства згідно табелю оснащення затвердженого МОЗ України.
      Передбачається, що в  кожній амбулаторії з 1 жовтня 2018 року будуть працювати 1-2 лікарів ЗПСМ , 2-4 медичних сестри ЗПСМ , акушерка, медична сестра денного стаціонару, лаборант, молодша медична сестра та водій.
    Заробітна плата лікаря ЗПСМ, з яким пацієнти уклали 1800 декларацій буде  становити 12-14 тис .грн., медичної сестри ЗПСМ від 6 тис . грн. і вище,  інші працюючі- 4-4.2 тис грн.
       Адміністрацієя КНП «Бершадський РЦ ПМСД» працює над вирішенням наступних питань:
Придбання медичного обладнання необхідного для дооснащення медичної установи  в сумі 850тис. грн.;
Передача приміщень Маньківської амбулаторії ЗПСМ на баланс територіального центру.
Передача рентгенапаратури та приміщення рентгенкабінету а також флюорографічного кабінету Бершадської амбулаторії  на баланс Бершадської ОЛІЛ, а також рентген кабінету та флюорографічного кабінету Шляхівської АЗПСМ.
В зв`язку з тим, що ФАПи та ФП  не будуть фінансуватися  НСЗУ, необхідно визначитись із джерелами фінансування цих закладів.
В Бершадському району  налічується 22 ФАПи ,з них
ФАП, що обслуговує більше 700 осіб – 6
ФАП, що обслуговує, менше 300 осіб – 8.
що складає 36 % від загальної кількості ФАПів.
     Найбільш доцільним є передача субвенції з сільського на районний бюджет  по фінансовому забезпеченню утримання даного структурного підрозділу.
    Щодо реалізації програми «Доступні ліки» - реімбурсація станом на 08 серпня 2018 року  використано коштів на суму –    926 550 грн ,  що складає 59,5 % від річного плану ( 1 557 359 грн ). На сьогодні борг по аптечних закладах становить 38 438,25 грн.

Заслухавши інформацію головного лікаря Комунального некомерційного підприємства  « Бершадський центр первинної медико-санітарної допомоги» Івана Пікули  щодо стану впровадження в районі медичної реформи та виконання урядової програми «Доступні ліки» (реімбурсація)  голова райдержадміністрації Іван Стефанцов звернув увагу  на необхідності якісного кадрового  забезпечення функціонування фельдшерсько-акушерських пунктів  в районі та  запропонував детально  опрацювати із керівниками територіальних громад питання співфінансування ФАПів, щоб забезпечити оптимальні умови для  надання долікарської медичної допомоги у кожному населеному пункті.  Також наголосив, що питання впровадження медичної реформи, проведення реорганізації та укладання  угоди із  Національною службою здоров’я залишається на  контролі районної  влади.