І знову лине колискова...

З нагоди відзначення Дня матері, Міжнародного дня сім'ї та Дня захисту дітей, у нашому районі 12 травня на базі ДНЗ«Сонечко» м.Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс«Колискова пісня». До участі у Фестивалі були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного віку, які стали переможцями відбіркового етапу.
Мета фестивалю полягала у відродженні кращих народних традицій національного виховання дітей дошкільного віку.
Колискові пісні належать до поезії пестування, яку створив народ. Головне їхнє призначення - приспати дитину.
Ритм колискової пісні визначається гойданням колиски. Пісні цього жанру обов'язково сольні, їх носії й виконавці - жінки: бабусі, матері.
Колискові - це джерело ніжності, любові, людяності й добра. Вони навчають любити правду, батька й матір, поважати старших. Звертання до дитини з умовлянням спати, до птахів і тварин - оберігати сон дитини, оспівувати колиску, звіряток, квіти, дерева, любов до рідної землі становлять зміст цих пісень.
Немовля не знає мови, не розуміє слів. Але материнська, любов і народна мудрість створили диво дивне - колискову пісню...
Розпочали свято ансамбль вихователів «Сонцесвіт» ДНЗ «Сонечко» м.Бершаді піснею про маму.
Приємно відзначити, що з кожним роком зростає кількість конкурсантів. У конкурсі взяли  участь 20 учасників: 12 - музичних керівників, 1- завідуюча, 2 – вихователів, 4 мами, повар дитячого садка, 2 родини та 22 дітей. Було представлено 20 колискових у живому виконанні, частина з яких супроводжувалась фонограмою, відеороликами та хореографічними композиціями у виконанні дітей. Варто відзначити артистичність дітей ДНЗ «Малятко» м.Бершаді, ДНЗ «Колосок» с.Флорино, ДНЗ «Барвінок» с.Устя, ДНЗ «Веснянка» с.Бирлівки.
Вразила членів журі та присутніх акапельним співом музичний керівник ДНЗ «Сонечко» с.Маньківки Людмила Стаховська, яка виконала українську народну колискову «Ой ходить сон…». Захоплююче враження справили своїм виступом родина Світлани Перевозняк, музичного керівника с.Крушинівки, родинного дуету Тетяни та Сергія Мазуренків, музичного керівника ДНЗ «Світанок» с.Устя Ольги Пугач, вихователя ДНЗ «Барвінок» с.Устя Наталі Бернацької, музичного керівника ДНЗ «Сонечко» с.М’якохід Миколи В’ялова, дуету музичних керівників ДНЗ №4 «Сонечко» м.Бершаді Олени Козійчук та Сергія Безкубського, мами вихованки ДНЗ «Колосок» с.Флорино Любов Погребняк, завідуючої ДНЗ «Сонечко» с.Серединка Тетяни Сивак, мами вихованки ДНЗ «Веснянка» с.Бирлівки Інни Лізовенко, повара ДНЗ «Ромашка» с.Красносілки Тетяни Краснової.
Всі виступи конкурсантів свідчать про відродження народних традицій, збагачення репертуару для дітей в дитячих садочках та вдома.
Виступи оцінювали директор дитячої музичної школи ім.Р.Скалецького Крістіна Мураховська , методист районного будинку культури з вокально-хорового співу Лариса Фартушняк, методист районного методичного кабінету з початкової освіти – Галина Савчук, методист районного методичного кабінету з дошкільної освіти – Наталія Свистун та директор будинку дитячої творчості Юрій Баранов. При оцінюванні журі звертало увагу на рівень змістовності, виконавську майстерність, артистизм та сценічну культуру, якість музичного супроводу, режисерське оформлення номеру, кількість осіб, задіяних у групу підтримки. Відповідно до розробленого Положення про конкурс «Колискова пісня», членами журі було визначено призові місця:
І місце – музичний керівник ДНЗ №3 «Малятко» м.Бершадь Ніна Шевчук;
ІІ місце – музичний керівник ДНЗ «Колосок » с.Баланівка Світлана Бендус;
ІІІ місце – музичний керівник ДНЗ «Веселка» с.Джулинка Юлія Запорощук.
Всім учасникам конкурсу вручені грамоти та подяки від відділу освіти, фізичної культури та спорту, переможцям - грошові нагороди від профспілкового комітету відділу освіти. Ансамбль вихователів «Сонцесвіт» ДНЗ „Сонечко"м.Бершаді на згадку подарували всім учасникам конкурсу символічні ляльки-мотанки. Бажаємо переможцям конкурсу гідно представити наш район на обласному конкурсі «Колискова пісня», який відбудеться у червні 2017р.
 Районний методкабінет